PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Najnowszy obraz Roberta Wichrowskiego pojawi się na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Film będzie wyświetlany na specjalnych pokazach Marché du Film, na jednym z największych światowych marketów filmowych. W polskich kinach „Karuzela” pojawi się już 23 maja.
Marché du Film towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w Cannes już od 1959 roku. Filmowy market co roku gromadzi ponad 11 tys. uczestników z ponad 100 krajów. Jest to miejsce spotkań producentów, reżyserów, agentów sprzedaży oraz dystrybutorów, którzy są zainteresowani produkcjami prezentowanymi podczas największej filmowej imprezy w Europie.

Wśród nich jest również "Karuzela", najnowszy obraz Roberta Wichrowskiego. Film zainteresował włoskiego agenta sprzedaży międzynarodowej, który będzie prezentował go na Marché du Film w Cannes. Pokazy odbędą się 15 oraz 18 maja. Będą to pierwsze światowe projekcje filmu. Jego polska premiera odbędzie się natomiast 23 maja.

Film opowiada historię czwórki bohaterów, którzy dopiero wkraczają w dorosłość. Rafał, Magda, Piotr i Natalia muszą wybrać, co jest dla nich najważniejsze i ile są w stanie poświęcić, aby to osiągnąć. Reżyser przeprowadza widza po skomplikowanym świecie uczuć i emocji bohaterów szukających swojego miejsca w życiu.

W główne postacie w „Karuzeli” wcielili się, debiutujący w pierwszoplanowych rolach, aktorzy - Mikołaj Roznerski („Chce się żyć”, „Supermarket”), Mateusz Janicki („Supermarket”, „Miłość na wybiegu”, „Lejdis”), Karolina Kominek („Wymyk”) i Maria Pawłowska . W pozostałych rolach zobaczymy Małgorzatę Zajączkowską, Ireneusza Czopa oraz Aleksandra Mikołajczaka.

Producenci filmu postawili również na najwyższej jakości oprawę wizualną i dźwiękową. Autorem zdjęć jest trzykrotnie nominowany do Orła Adam Bajerski, który w przeszłości pracował przy takich filmach jak „Zmruż oczy”, „Sztuczki” i „Imagine”. Za muzykę odpowiada Mikołaj „Noon” Bugajak, jeden z najbardziej uzdolnionych i docenionych producentów muzycznych w kraju.

PZ
alboalbo.com
Ostatnia aktualizacja:  15.05.2014
Zobacz również
fot. Next Film
Trwa nabór do Szkoły Wajdy
Koniec zdjęć do dokumentu o polskich siatkarzach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll