PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Od początku maja na amerykańskiej platformie internetowej IndieFlix można oglądać online polski film niezależny „Strange sounds” w reżyserii Rafała Andrzeja Głombiowskiego.
To kolejny obraz znad Wisły, który trafił do katalogu tego portalu. IndieFlix, założony w 2005 roku, różni się tym od wielu innych serwisów VOD (video-on-demand, pol. wideo na życzenie), że stworzony został przez filmowców i dla filmowców. W założeniu platforma ma być przestrzenią przyjazną dla autorów filmów niezależnych i artystycznych, umożliwiając dystrybucję ich twórczości. Katalog IndieFlix składa się z filmów starannie wyselekcjonowanych – przeważają obrazy z ugruntowanym dorobkiem festiwalowym, oryginalne, nowatorskie. IndieFlix ma być tym dla niezależnego kina, czym są platformy w rodzaju znanego NetFlix dla rozrywki bardziej masowej. Serwis umożliwia filmowcom nie tylko dystrybucję internetową, ale także czerpanie z niej zysków.

W przeciwieństwie do większości platform VOD, IndieFlix płaci twórcom za każdą odtworzoną minutę filmu, niezależnie od tego, czy został on obejrzany w całości. Przyjazne dla twórców warunki, interesujący repertuar i osobisty kontakt z autorami sprawiają, że serwis staje się coraz popularniejszy wśród niezależnych filmowców z całego świata. W liczącym już kilka tysięcy katalogu znaleźć można także kilkanaście polskich produkcji, m.in. wybrane filmy dokumentalne ze Szkoły Wajdy. Na początku maja dołączył do nich średniometrażowy obraz fabularny "Strange sounds". Zrealizowany w 2013 roku film jest mroczną, halucynacyjną opowieścią luźno opartą na fenomenie tzw. dziwnych dźwięków, o jakich rozpisywano się kilkanaście miesięcy temu w Internecie. Czerpiąc z elementów horroru i sci-fi, film Głombiowskiego wpisuje się w tradycję kina psychodelicznego, eksplorującego mroczne zakamarki ludzkiego umysłu. Główną rolę w „Strange Sounds” zagrała Olga Serebryakova, zdjęcia zrealizował Grzegorz Ruzik, a warstwę dźwiękową wykreował Kamil Radziszewski. Film powstał bez publicznego finansowania, za to ze wsparciem firm producenckich AlienFX, ekipa.waw.pl., Kamil Radziszewski Sound Production i sponsora Sun&Snow. Istotne znaczenie miała też zbiórka społecznościowa, czyli crowdfunding.

- Ten film nie powstałby, gdyby nie Internet i internauci, dlatego bardzo cieszymy się, że po kinowych pokazach studyjnych i festiwalowych, możemy zaprezentować go właśnie w Internecie – mówi Agnieszka Adamek, producentka "Strange sounds".

Nielimitowany dostęp do całego katalogu IndieFlix kosztuje 5 USD miesięcznie lub 25 USD rocznie. Serwis jest dostępny dla widzów z całego świata.

Link do filmu: http://indieflix.com/indie-films/strange-sounds-37924/

PZ
AgRafka Film
Ostatnia aktualizacja:  7.05.2014
Zobacz również
Film Krzysztofa Kieślowskiego na MFF w Cannes
Bogdan Dziworski w jury Canon Cinematography Award
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll