PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Film Bodo Koxa wygrał 24. Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Filmu Mediawave na Węgrzech.
Polska produkcja otrzymała nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego. Reżyser filmu Bodo Kox, był gościem tegorocznej edycji festiwalu. Węgierscy widzowie mogli zobaczyć również takie polskie produkcje, jak: "Kochanie" Izabeli Plucińskiej, "Łaźnię" Tomasza Duckiego, "Plażę" Pawła Prewenckiego, "Danse Macabre" Małgorzaty Rżanek, "Solistów" Anny Bajjou, "Odwiedziny" Mateja Bobrika, "Kiedy będę ptakiem" Moniki Pawluczuk oraz "Abu Haraz" Macieja Drygasa.

Reżyserem i autorem scenariusza jest Bodo Kox ("Nie panikuj", "Księżycowa rzeka", "Sobowtór"). W role głównych bohaterów wcielili się Magdalena Różańska, Piotr Głowacki i Wojciech Mecwaldowski. Na ekranie partnerują im m.in. Eryk Lubos, Magdalena Popławska, Olga Bołądź i Marcin Kowalczyk. Autorem zdjęć jest Arkadiusz Tomiak, a muzyki Joanna Halszka Sokołowska i Filip Zawada.

"Dziewczyna z szafy" to historia trójki bohaterów, który każdy z nich jest na swój odmienny sposób samotny i wyalienowany. Tytułowa bohaterka skazuje się sama na odosobnienie. Alienacja Tomka wynika z jego neurologicznej choroby, natomiast Jacek, ma kontakt ze światem głównie za pośrednictwem Internetu. Bracia, Jacek i Tomek, mieszkają w wieżowcu „mrówkowcu”, jednym z wielu na betonowym osiedlu. Tomek cierpi na zespół sawanta, dlatego Jacek, by lepiej opiekować się bratem, pracuje w domu, jako webmaster. Zwykle są nierozłączni, jedynie gdy Jacek musi spotkać się w sprawach zawodowych, zostawia brata pod opieką antypatycznej Kwiatkowskiej, sąsiadki z piętra. Nową lokatorką, z vis a vis mieszkania chłopaków jest tajemnicza, sprawiającej wrażenie dzikiej istoty, Magda. Dziewczyna rzadko opuszcza mieszkanie, gardzi ludźmi, a wychodzenie na zewnątrz jest dla niej rzeczą nieznośną.
Pewnego dnia, kiedy Kwiatkowska nie może popilnować Tomka, a Jacek musi bez niego udać się do miasta, zdesperowanemu Jackowi udaje się namówić Magdę, by dotrzymała towarzystwa choremu bratu... Jest to początek przyjaźni dwójki „odmieńców”, a zarazem początek ich końca.PZ
PISF/ SFP
Ostatnia aktualizacja:  6.05.2014
Zobacz również
fot. Kino Świat
[wideo] Majowy "Rejs z dokumentem"
"Nasza klątwa" nagrodzona w Lizbonie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll