PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Nowy serial łódzkiego Se-ma-fora o przygodach pluszowego zajączka Parauszka i jego kolorowych przyjaciół wraca na ekrany TV. Twórcy „Misia Uszatka” czy „Przygód Misia Colargola” dowiedli, że Parauszek jest godnym następcą bohaterów kultowych dobranocek. Druga seria już 1 kwietnia zagości na antenie MiniMini+.
Kolejny sezon przynosi równie ciekawe przygody małych bohaterów. Zasada pozostaje ta sama - mały Parauszek, dziewczynka – zajączek Usia, Łoś Łopatek, Miś Benek, Bóbr Klepek, Sroka Madzia, Wiewiórka Kitka, Lis Fredek i Wilk Waldek z Naszego Lasu przeżywają rozmaite perypetie pod okiem mądrej i dorosłej Sowy Uhu. W każdym odcinku mierzą się z nowym zadaniem, odkrywają tajemnice otaczającej ich rzeczywistości oraz uczą się tego - jak być dobrym przyjacielem. Swoje problemy rozwiązują tak, by dziecięcy widzowie odnaleźli właściwe dla siebie wzorce.  Przewodnikiem dla maluszków jest doświadczona Sowa, która wprowadza w każdą przygodę, radzi i komentuje, kończąc historię pouczającą puentą.

Wykonany w niezwykle malowniczej i plastycznej technice animacji poklatkowej serial cieszy oko starannością wykonania. Dodatkowo – w drugiej serii pojawiają się nowe lokalizacje oraz gościnni bohaterowie.  Utrzymana we współczesnej konwencji tematyka łączy pełne ciepła i humoru opowieści o codziennych problemach z dziecięcym światem zabaw. Zwierzątka odgrywają przedstawienie teatralne, sprzątają las, organizują konkurs piosenki, bawią się w Indian i wybierają wodza czy wreszcie malują pisanki w odcinku wielkanocnym.


fot. Se-ma-for

Pierwsze 13 odcinków miało swoją premierę we wrześniu 2013 w najpopularniejszej stacji skierowanej do dzieci przedszkolnych MiniMini+ . Jak się okazało, dzielny i przedsiębiorczy zajączek podbił serca polskich przedszkolaków. Serial cieszył się niesłabnącą oglądalnością, przekraczającą średnią oglądalność stacji. Do końca stycznia 2014 roku co najmniej jeden odcinek serialu obejrzało 3,4 miliona widzów. W listopadzie sześć odcinków pojawiło się w Multikinach w całej Polsce. W marcu zdecydowano się na powtórzenie projekcji z kolejną szóstką. W listopadzie i grudniu ukazały się płyty DVD z serialem, na maj 2014 planowane są kolejne.

 
- Chcieliśmy, by nasze dzieci miały swoich polskich, dziecięcych bohaterów, tak jak my mieliśmy Uszatka, Filemona czy Colargola. Cieszymy się, że "Parauszek" zyskuje coraz większą popularność, bo oznacza to, że osiągnęliśmy swój cel, a nasze produkcje w niczym nie ustępują zagranicznym serialom – podsumowuje Zbigniew Żmudzki, prezes łódzkiego studia. I rzeczywiście. „Parauszek i Przyjaciele” zyskał sympatyków nie tylko w Polsce. Globalnymi prawami do dwudziestu sześciu odcinków serialu zaopiekował się koncern Zodiak Kids, światowy lider rozrywki dziecięcej. Po pierwszych rozmowach z nadawcami wiadomo już, że „Parauszek” będzie miał dwie jesienne premiery za granicą: w szkockiej telewizji BBC Alba oraz czeskiej - Ceska Televize.

Studio Se-ma-for już przygotowuje się do produkcji trzeciej serii przygód "Parauszka i Przyjaciół". Jeśli Polski Instytut Sztuki Filmowej zdecyduje się na dofinansowanie, zdjęcia ruszą już w maju. Oznacza to, ze wiosną 2015 sympatyczni przyjaciele znów zawitają w domach polskich dzieci z kolejnymi przygodami.


fot. Se-ma-for

W stacji MiniMini+ serial będzie emitowany 1 kwietnia od poniedziałku do soboty o 11:40 i od poniedziałku do piątku o 17:25. Premiera płyt DVD zapowiadana jest na 16 maja. Koproducentem serialu w Polsce jest Narodowy Instytut Audiowizualny.
Strona www serialu: www.parauszek.com
Facebook: www.facebook.com/parauszek

Se-ma-for jest kontynuatorem tradycji jednego z najstarszych studiów animacji w tej części Europy – domu takich bohaterów jak Miś Uszatek, Miś Colargol czy Filemon i Bonifacy.  Studio specjalizuje się w produkcji animacji poklatkowej – własnej oraz na potrzeby innych studiów na całym świecie. Do jego największych sukcesów należy Oscar w roku 2008 dla wyprodukowanej tu animacji „Piotruś i Wilk”. W roku 2013 studio powróciło do tworzenia  seriali dla najmłodszych produkcją „Parauszek i Przyjaciele”.


GGU
Se-ma-for
Ostatnia aktualizacja:  28.03.2014
Zobacz również
Nowa Komisja Prawa Autorskiego
Cudze chwalicie, swego nie znacie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll