PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  25.03.2014
W Krakowie trwają zdjęcia do krótkometrażowego debiutu fabularnego Bartka Kulasa „Circus Maximus”. Będzie to pierwszy musical Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. W roli głównej zobaczymy Martę Mazurek. Na ekranie pojawią się także Piotr Loretz, Dariusz Basiński i Katarzyna Kwiatkowska.
Reżyser od zawsze marzył o realizacji musicalu: - Kiedy byłem dzieckiem moją głowę rozpalały musicale, u źródeł których leżą zarówno wodewil, burleska jak i opera. Widzę w nich wiele podobnych emocji do tych, które znajdowałem w cyrku. Synteza różnych sztuk, stylizacja, tajemnica, efektowne dekoracje. Dźwięki musicalowej muzyki prowadziły mnie przez lata.

Zdjęcie realizowane są w hali zdjęciowej, w której zostało wybudowane obozowisko oraz sam cyrk. Za projekt namiotu cyrkowego odpowiedzialna była scenograf filmu – Malwina Antoniszczak, zaś uszyły go krakowskie szwaczki. Do filmu powstało ponad 50 podstawowych zestawów ubrań. Zaprojektowanie ich oraz przygotowanie to efekt pracy kostiumografki - Małgorzaty Chruściel. Autorkami tekstów piosenek są Anna Saraniecka i Patrycja Babicka.
 
"Circus Maximus", reż. Bartek Kulas/fot. materiały promocyjne filmu/Studio Munka - SFP

"Circus Maximus"
to historia inicjacji, uwolnienia człowieka poprzez doświadczenie. Film maluje losy cyrkowców i upadającego cyrku. Racjonalne próby ratowania go przed bankructwem stopniowo przekraczają granice rozsądku. Proces przemiany stawia bohaterów na niełatwej drodze wiodącej poprzez szaleństwo i tragedię ku przebudzeniu do świadomego życia. Z miniaturowej kopii świata, platońskiej jaskini cieni, bohaterowie wchodzą w prawdziwe życie. Cyrk ogromnieje. Wkraczamy w rzeczywistość, w której przedstawienie rozgrywa się od zawsze w wiecznym „teraz”. Bolesne przeżycie o mistycznym, oczyszczającym charakterze przynosi cyrkowcom ukojenie, wolność od narzuconych sobie ról i związanej z tym bezsilności. Wiedzie do przebudzenia w wielkim cyrku świata.

Producentem wykonawczym filmu jest Kuba Kosma. Zdjęcia potrwają do 1 kwietnia.

Bartek Kulas (1980) – autor scenariusza i reżyser filmu.Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Scenarzysta, reżyser filmów krótkometrażowych, wideo i scenografii - m.in. do koncertu Edyty Geppert i zespołu Kroke. Laureat nagród na wielu festiwalach: UNICA Luxemburg, Young Electronic Arts, POL-8 International Film Festival, OFF Cinema, Yach Film Festival.


GGU
Studio Munka
Ostatnia aktualizacja:  25.03.2014
Zobacz również
fot. mat. promocyjne/Studio Munka - SFP
Premiera „Jak być kochaną”. Ten film był odtrutką
"Ida" trzecim najpopularniejszym polskim filmem we Francji
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll