PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
11 kwietnia na sklepowe pułki trafi nagrodzony na 38. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, głośny film w reżyserii Tomasza Wasilewskiego.
"Płynące wieżowce" to współczesna, uniwersalna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości i akceptacji siebie. Poruszająca temat, który przełamuje tabu i po raz pierwszy w polskim kinie podejmuje temat relacji homoseksualnych. W rolach głównych Mateusz Banasiuk, Marta Nieradkiewicz, Bartosz Gelner, Katarzyna Herman, Olga FryczIzabela Kuna i Mirosław Zbrojewicz.

Na warszawskim osiedlu mieszkają razem Ewa (Katarzyna Herman) z synem Kubą (Mateusz Banasiuk) i jego dziewczyną Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Ewa nie jest zachwycona partnerką syna, co daje jej odczuć na każdym kroku. Dla chłopaka odskocznią od domowego konfliktu i codziennej rutyny jest sport. Kuba trenuje pływanie, jest jednym z najlepszych zawodników w studenckiej sekcji pływackiej AWF-u. Na imprezie Kuba i Sylwia poznają Michała (Bartosz Gelner), który nie ukrywa swojej homoseksualnej orientacji. Wzajemne zainteresowanie chłopaków wkrótce przeradza się w uczucie. Kuba staje przed koniecznością wyboru.

"Płynące wieżowce" to film o człowieku. To film o miłości, rodzinie i relacjach, jakie mogą w niej panować, o walce o siebie i swoich najbliższych. O niewykorzystanych szansach i utraconych marzeniach. O współczesnej rzeczywistości, której ofiarą może paść każdy z nas. To film o ludziach i dla ludzi, czytelny w swym etycznym przekazie, ale i odważnie mówiący o ludzkiej kondycji - mówi reżyser i scenarzysta filmu, Tomasz Wasilewski.

Światowa premiera „Płynących wieżowców” odbyła się w Nowym Jorku na Tribeca Film Festival, gdzie film został uznany za jeden z dwóch najlepszych obrazów. Z równie entuzjastycznym przyjęciem film spotkał się na festiwalu w Karlowych Warach, gdzie miał swoją europejską premierę. "Płynące wieżowce" startowały w konkursie „East of The West” i zdobyły nagrodę główną. "Płynące wieżowce" znalazły się również w oficjalnej selekcji  międzynarodowych festiwali: Europejskiego Festiwalu Filmowego Palić w Serbii, Espoo Ciné w Finlandii czy  Film Forum Zadar w Chorwacji (gdzie nagrodę za najlepszą rolę męską otrzymał Mateusz Banasiuk). W Polsce film został doceniony podczas 38. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, podczas którego Tomasz Wasilewski otrzymał nagrodę specjalną przyznawaną przez Jury Młodzieżowe. Reżyser zdobył także nagrodę indywidualną dla młodego talentu reżyserskiego. Marta Nieradkiewicz otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej, nominację do Złotego Orła oraz nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.  Nagroda im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu trafiła do Bartosza Gelnera. Ponadto film nagrodziła publiczność festiwalu MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.Film "Płynące wieżowce" na Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 11 kwietnia. Na płytach obok filmu znajdą się również dodatki specjalne:
•    Zwiastun kinowy
•    Spot TV
•    Galeria zdjęćGGU
Galapagos
Ostatnia aktualizacja:  25.03.2014
Zobacz również
fot. Alter Ego Pictures
"Ida" trzecim najpopularniejszym polskim filmem we Francji
Gdyńskie Albatrosy czekają na filmy!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll