PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  19.03.2014
Danuta Stenka, Kinga Preis, Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik szukają wyzwań w krótkich metrażach niejednokrotnie pokazując nowe, ciekawe aktorskie oblicze.
Najlepsze krótkie filmy przełamują scenariuszowe schematy, intrygują widza. Ich twórcy lubią bawić się formą nieskrępowani wielkimi budżetami, czy oczekiwaniami krytyków. Pewnie dlatego znani aktorzy chętnie przyjmują w nich role. Z jakim skutkiem? O tym można  będzie przekonać podczas Short Waves Festival, od 30 marca do 6 kwietnia w Poznaniu. Na ekranie: "Matka" z Danutą Stenką, "Miruna" z Andrzejem Chyrą, "Mazurek" z Kingą Preis oraz "The Big Leap" z Arkadiuszem Jakubikiem. Wszystkie nakręcone w 2013 roku. Wystarczy obejrzeć trailery, by zobaczyć, że w niczym nie ustępują kinowym, pełnometrażowym produkcjom.

"Mazurek". Kinga Preis w jednym z najbardziej nagradzanych krótkich metraży ostatnich lat. Za kamerą stanęła młoda reżyserka Julia Kolberger, która zdążyła dorobić się już przydomka „Woody Allen w spódnicy”. Mówi, że jej filmy są przegadane tak, jak produkcje słynnego nowojorczyka. Kindze Preis zaproponowała rolę matki i ex-żony, która gromadzi swoją patchworkową rodzinę przy wielkanocnym stole. Świąteczna idylla nie będzie jej dana…
Trailer: http://vimeo.com/71406902

"Matka". Danucie Stence spodobał się scenariusz, a przed kamerą stanęła mimo grypy. Jak mówi młody reżyser Łukasz Ostalski to tradycja  w świecie kina, że starsi pomagają mniej doświadczonym. Stenka wcieliła się w panią polityk, która rzuca wszystko i jedzie do domu nad jeziorem na pomoc synowi. Na miejscu obok półprzytomnego chłopaka znajduje zmasakrowane ciało dziewczyny… Czy zrobi wszystko, by ratować syna? Widzowie poznają rozwiązanie w ciągu 30 minut.
Trailer: http://vimeo.com/87914983

"The Big Leap". Arkadiusz Jakubik w czarnej komedii, która trwa tylko 13 minut, a zrealizowana została z rozmachem godnym pełnego metrażu. Na dachu drapacza chmur spotyka się kobieta i dwóch mężczyzn. Wszyscy chcą popełnić samobójstwo. Powód? Bezsilność wobec kryzysu finansowego. Przy okazji okazuje się, że każdy z nich ma inne poglądy na temat życia po śmierci. Wielki skok ma rozstrzygnąć, kto ma rację.
Trailer: http://vimeo.com/66010868

"Miruna". Andrzej Chyra w 20-minutowym dyplomie licencjackim Piotra Sułkowskiego. To thriller psychologiczny o mężczyźnie, który zabiera do swojego samochodu roztrzęsioną nieznajomą. Wspólna podróż prowadzi do fatalnego spełnienia obsesyjnych pragnień… Jak mówi Andrzej Chyra ta rola była inna od wszystkiego, co robił ostatnio. A praca ze studentem może być ciekawym doświadczeniem, z którego obie strony wychodzą bogatsze.
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=0yOK14OlHpo


PZ
GoCulture
Ostatnia aktualizacja:  19.03.2014
Zobacz również
fot. Studio Munka
Prezentujemy plakat familijnego "Gabriela"
Zależy nam na wykształceniu mądrego widza
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll