PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  14.03.2014
25 marca 2014 roku w warszawskim Domu Spotkań z Historią odbędzie się spotkanie ze znanym dokumentalistą oraz prezentacja wybranych jego filmów. Wstęp wolny.
Marcin Koszałka, operator filmowy, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, jako dokumentalista zadebiutował w 1999 roku głośnym filmem  „Takiego pięknego syna urodziłam". W swoich dokumentach często podejmuje kwestie egzystencjalne, jak sam mówi: - Robię filmy o śmierci albo o relacjach rodzinnych, albo o miłości, albo o samotności. Dotykam zawsze pewnych tematów tabu, które są niespecjalnie lubiane przez ludzi, nie tylko w Polsce, ale w ogóle przez współczesnego człowieka". Reżyser przyznaje również, że praca nad filmem jest dla niego pewnym rodzajem konfrontacji z własnymi lękami: „Poznając mojego bohatera, poznaję siebie. Film dokumentalny jest dla mnie autoterapią lęku, który mnie otacza.

W marcu br. Narodowy Instytut Audiowizualny wydał dwupłytowy album zawierający wybór filmów reżysera, w ramach wyjątkowej serii Polska Szkoła Dokumentu prezentującej filmy czołowych reprezentantów polskiego kina dokumentalnego. Jest to 14. album, który ukazał się w ramach tego cyklu, a zarazem 12. monografia (jedynie dwa wydawnictwa nie były poświęcone twórczości jednego wybranego dokumentalisty: „Czarna seria" - prezentujący filmy wielu twórców i „Dokumentalistki", który zawierał filmy z dorobku Ireny Kamieńskiej, Danuty Halladin i Krystyny Gryczełowskiej). Tym samym reżyser dołączył do grona takich twórców jak: Andrzej Munk, Kazimierz Karabasz, Władysław Ślesicki, Krzysztof Kieślowski, Wojciech Wiszniewski, Marcel Łoziński, Paweł Łoziński, Maciej Drygas, Marek Piwowski, Jacek Bławut i Maria Zmarz-Koczanowicz.

Spotkanie z Marcinem Koszałką odbędzie się 25 marca 2014 roku o godzinie  18:00 w warszawskim Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20).

W programie wydarzenia: rozmowa z reżyserem, którą poprowadzi Tadeusz Sobolewski, redaktor serii albumów DVD „Polska Szkoła Dokumentu" oraz pokaz filmów dokumentalnych Marcina Koszałki. Tego wieczoru odwiedzający Dom Spotkań z Historią będą mogli obejrzeć dokumentalny debiut reżysera z 1999r. „Takiego pięknego syna urodziłam" (25') oraz film z 2007 roku, z udziałem aktora Jerzego Nowaka - „Istnienie" (69').


PZ
Nina
Ostatnia aktualizacja:  17.03.2014
Zobacz również
fot. Adam Golec
Startuje Stopklatka TV!
Włosi oglądają filmy z Jerzym Stuhrem
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll