PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Minister kultury i dziedzictwa narodowego wystartuje w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
O starcie ministra kultury w majowych eurowyborach w okręgu dolnośląsko-opolskim 13 marca 2014 roku zdecydował Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej. - Okoliczności są nadzwyczajne, bo wiemy co się zdarzyło we Frankfurcie, wiemy, że lider, pewny lider zrezygnował ze startu. Trzeba było szukać rozwiązania alternatywnego, te poszukiwania trwały dwa tygodnie, no i zakończyły się tym, czym się zakończyły, czyli wyborem mojej osoby - tłumaczył swoją decyzję Bogdan Zdrojewski. Zastąpił na liście Jacka Protasiewicza, który zrezygnował z kandydowania po tym, jak na lotnisku we Frankfurcie nad Menem pokłócił się z niemieckimi celnikami i policją.

Bogdan Zdrojewski zastrzegł, że wszystko zależy od wyborców. - Ja zawsze w takiej sytuacji jestem bardzo powściągliwy. Zdaję sobie sprawę z tego, że dotychczasowe wyniki sugerują dobry wynik także w tym wypadku. Ale na takie wyniki trzeba naprawdę zapracować, także w czasie kampanii wyborczej - dodał minister, który na czas kampanii wyborczej wziął urlop. W tym czasie zastępować go będzie jeden z wiceministrów. Bogdan Zdrojewski zapewnił równocześnie, że po ewentualnym zdobyciu mandatu, nie zrezygnuje z zasiadania w Parlamencie Europejskim. - Za poważny jestem, aby tego typu decyzje właśnie tak miały wyglądać, byłoby to oszustwo wobec wyborców" - dodał szef resortu kultury. - Natomiast (...) trzeba pamiętać, że europarlament jest takim miejscem, z którego można wyjść i zdajemy sobie wszyscy sprawę, że ta kadencja Sejmu kończy się za rok. Jakie będą rozwiązania, zobaczymy. Z europarlamentu przychodziła (...) Barbara Kudrycka na funkcję ministra, przychodził pan Rafał Trzaskowski czy Lena Kolarska-Bobińska. To są różne sytuacje, nie wykluczam żadnego scenariusza w przyszłości. Natomiast wykluczam taką sytuację, w wyniku której na skutek tych wyborów mógłbym mandatu nie objąć - powiedział Zdrojewski.

Bogdan Zdrojewski pełni funkcję ministra kultury i dziedzictwa narodowego już drugą kadencję (od 16 listopada 2007 roku). Wcześniej był m.in. prezydentem Wrocławia (1990-2001) oraz posłem na Sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej.


MZ
Tok FM/ SFP
Ostatnia aktualizacja:  14.03.2014
Zobacz również
Tłumy na "Kamieniach na szaniec"
Evviva l’arte: Ewa Błaszczyk i Magdalena Łazarkiewicz
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll