PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  10.03.2014
Podczas tegorocznego festiwalu Filmpalooza, który odbył się w dniach 6 – 9 marca w Nowym Orleanie, wyłoniono zwycięzców światowego finału międzynarodowego konkursu 48 Hour Film Project. Są wśród nich Polacy!
Nagrodę za Najlepsze Zdjęcia otrzymał zwycięzca 1. katowickiej edycji 48HFP - ekipa Panato i film "W oparach Nikisza". Nagrodą jest pokaz filmu na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes w ramach Short Film Corner. Autorami zdjęć do filmu są: Bartosz Bobkowski, Grzegorz Gospodarek, Patryk Larwiński.

Panato oprócz zwycięstwa w katowickiej edycji otrzymał również nagrodę za Najlepsze Zdjęcia w filmie "Uśmiechnij się" podczas 48HFP w Warszawie. Wręczając nagrodę Sławomir Idziak, przewodniczący jury 48HFP Warsaw, powiedział: - Nie wierzę, że są zrobione w 48 godzin, ale są świetne.
W Katowicach dodatkowo otrzymali za swój film Nagrodę Publiczności.
Film można obejrzeć tutaj: http://vimeo.com/80212772

Short Film Corner to jedna z najważniejszych pozycji w kalendarzu kinematografii krótkometrażowej. Przegląd ten co roku przyciąga największych reżyserów, agentów, producentów oraz przedstawicieli instytucji filmowych z całego świata. Zgłoszone filmy trafiają do międzynarodowej dystrybucji, a ich twórcy stoją przed szansą zaistnienia w międzynarodowej branży filmowej.

48HFP to bezsenny weekend pełen wybuchowej mieszanki adrenaliny i kreatywności, podczas którego ekipy filmowe wymyślają i piszą scenariusz, kręcą i montują film. W piątek wieczorem ekipy otrzymują informacje, jaki rekwizyt, bohater i tekst dialogu musi się pojawić w filmie oraz gatunek, w jakim ma być utrzymany. 48 godzin później film musi być ukończony. Czteroosobowe jury, składające się z profesjonalistów z branży audiowizualnej, wybiera najlepszy film, który bierze udział w konkursie międzynarodowym.

48 Hour Film Project może się pochwalić licznymi międzynarodowymi sukcesami z ponad 800 konkursami odbywającymi się co roku w miastach na całym świecie. W 2013 roku ponad 60 000 filmowców zrobiło blisko 6 000 filmów w 127 miastach, na 6 kontynentach. Wśród nich byli uczestnicy warszawskiej i katowickiej edycji 48HFP. 11 marca rozpoczyna się rekrutacja do pierwszej tegorocznej edycji 48HFP! Pierwszym przystankiem będą Katowice (9 - 11 maja 2014 r.), kolejnym Warszawa (26 – 28 września 2014 r.)

Na stronie http://48hourfilm.com/pl/katowice/ mogą rejestrować się ekipy chętne do wzięcia udziału w szalonym filmowym weekendzie – nie ma żadnych ograniczeń wiekowych czy geograficznych, ograniczony jest tylko czas: 48 godzin na napisanie scenariusza, nakręcenie, zmontowanie i oddanie gotowego filmu. Wszystkie informacje dotyczące zasad konkursu i rejestracji ekip znajdują się na stronie: http://48hfpkatowice.pl

GGU
HFP Poland
Ostatnia aktualizacja:  11.03.2014
Zobacz również
fot. mat. prasowe
"Ida" najlepszym polskim filmem minionego roku
Pierwsza Pracownia Filmoteki Szkolnej już działa!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll