PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  8.03.2014
Tym razem w stołecznym kinie Kultura pokazano dwa filmy dokumentalne ("Punkt wyjścia" i "Ze wsi Grunwald") oraz dwie fabuły ("Na dystans", "Pogrzebiny").
Główną bohaterką krótkometrażowego dokumentu „Punkt wyjścia” Michała Szcześniaka, jest Aneta. Dziewczyna „zbuntowała się całkowicie" w wieku 19 lat. Do więzienia trafiła za morderstwo. Dziewięć lat później, odsiadując wyrok, podejmuje pracę opiekunki. Codziennie wyjeżdża poza mury więzienia do domu spokojnej starości, gdzie opiekuje się panią Heleną. Zdjęcia do filmu zrealizował Przemysław Niczyporuk. Koproducentem i producentem wykonawczym „Punktu wyjścia” jest Studio Filmowe „N”.



Film dokumentalny „Ze wsi Grunwald” Artura Wierzbickiego opowiada o mieszkańcach miejscowości Grunwald. To znane miejsce, o którym dzieci uczą się w szkołach, jest teraz biedną popegeerowską wsią przesiąkniętą marazmem i stagnacją. Monotonia życia mieszkańców Grunwaldu jest przerywana raz w roku, podczas obchodów rocznicy zwycięstwa w bitwie z 1410 roku. Ten czas daje również szansę na skromny zarobek, a obietnice przyjeżdżających polityków oraz zainteresowanie mediów dają nadzieję na rozwój tej historycznej miejscowości. Zdjęcia do filmu Artur Wierzbicki realizował wspólnie z Piotrem Suzinem. Dokument powstał w koprodukcji z Domino Film.


Kadr z filmu "Ze wsi Grunwald". Fot. Studio Munka-SFP.

Bohaterem filmu fabularnych Macieja Górskiego „Na dystans” jest jedenastoletni chłopiec, który zainspirowany wydarzeniami roku 1980, zakłada podwórkowy związek, żeby walczyć ze swoim ojczymem. To kameralny zapis emocji dziecka w roku 1980 i 1981. W filmie zagrali między innymi Anna Kerth i Zdzisław Wardejn. Autorem zdjęć jest Paweł Banasiak. Film powstał w koprodukcji z Kreativa, Uchostudio i Braidmade Films, producentem wykonawczym jest Filmpolis.


Kadr z filmu "Na dystans". Fot. Studio Munka-SFP.

Spotkanie z krótkimi metrażami Studia Munka zamknął pokaz filmu „Pogrzebiny” Wojciecha Stupnickiego czyli historia dwóch braci, którzy są kelnerami w lokalu obsługującym imprezy okolicznościowe. Podczas jednej z nich Pyjter zamierza znaleźć Młodemu dziewczynę, a jako że jest starszy i bardziej doświadczony znajdzie mu najlepszą. Pech chce, że imprezą jest stypa a to dopiero początek całej historii. W filmie zobaczymy obiecujących aktorów młodego pokolenia Piotra Bułkę, Dariusza Chojnackiego i Michalinę Sosnę. Autorem zdjęć do filmu jest Paweł Chorzępa producentem wykonawczym zaś Aurora Film.


Kadr z filmu "Pogrzebiny".Fot. Studio Munka-SFP.

Spotkanie, które 6 marca 2014 roku odbyło się w stołecznym kinie Kultura, poprowadziła Anna Serdiukow.


Marcin Zawiśliński/ SF
SFP
Ostatnia aktualizacja:  8.03.2014
Zobacz również
fot. Studio Munka - SFP
Stanisław Radwan: uszy szeroko otwarte
Stopklatka.tv. Co w ramówce?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll