PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  14.02.2014
Kompletuje się ekipa najnowszego filmu Borysa Lankosza.
Robert Więckiewicz zagra prokuratora Teodora Szackiego w przygotowywanej przez Borysa Lankosza ekranizacji „Ziarna prawdy” - bestsellerowego kryminału Zygmunta Miłoszewskiego. Na podstawie jego prozy powstał w 2011 roku film "Uwikłanie" w reżyserii Jacka Bromskiego.

Robert Więckiewicz wcieli się w rolę prokuratora Teodora Szackiego, który po rozpadzie swojego małżeństwa przeprowadza się do Sandomierza, próbując rozpocząć nowe życie. Rozczarowany i znudzony prowincją, Szacki dostaje szansę poprowadzenia śledztwa w sprawie tajemniczego morderstwa znanej i lubianej w mieście działaczki społeczno-kulturalnej. W trakcie dochodzenia powrócą dawne winy i zbrodnie, odżyją antysemickie przesądy i legenda o krwi; histeria i psychoza skutecznie ryglują wszystkie drzwi i usta. Wśród zagadek i kłamstw Teodor Szacki będzie próbował odnaleźć ziarno prawdy.

- Jestem podniecony myślą, że najbliższe miesiące przyjdzie mi spędzić w pracy z Robertem Więckiewiczem, tworząc postać wyrafinowanego i oświeconego bohatera, który szuka prawdy wśród upiorów z przeszłości – mówi Borys Lankosz.

 

Robert Więckiewicz, uznawany obecnie jest za jednego z najlepszych polskich aktorów. Doceniany za swoje role w kraju i za granicą, jest  m.in. dwukrotnym laureatem nagrody za najlepszą rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i czterokrotnym - Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł. Jego ostatnie głośne role to Socha w nominowanym do Oskara obrazie Agnieszki HollandW ciemności”, Lech Wałęsa w filmie w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Jerzy – główny bohater filmu „Pod Mocnym Aniołem” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego.

"Ziarno prawdy" to drugi film fabularny Borysa Lankosza, reżysera znakomicie przyjętego „Rewersu” - (polski kandydat do Oscara w 2009 roku; Złote Lwy i 8 Polskich Nagród Filmowych Orzeł, w tym za najlepszy film; nagrody na festiwalach w Seattle, Moskwie i Warszawie). Zdjęcia do „Ziarna prawdy” rozpoczną się w marcu 2014 roku, premiera planowana jest na styczeń 2015 r. W ekipie filmowej znajdą się: znakomity operator Łukasz Bielan, a także scenografka Magdalena Dipont i kostiumografka Magdalena Biedrzycka – nominowane w tym roku do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za film „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy. Opiekunem artystycznym filmu jest Jerzy Kapuściński. Dystrybucją filmu za granicą zainteresowani są już partnerzy z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Izraela.
PZ
Studio Rewers
Ostatnia aktualizacja:  14.02.2014
Zobacz również
fot. Kino Świat
Nowe seriale i polskie dokumenty w telewizji publicznej
Marczewska z Kondratem wywołają „Dreszcze”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll