PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
21. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej Prowincjonalia 2014 we Wrześniu zakończył się zwycięstwem Macieja Pieprzycy. Publikujemy werdykt festiwalu, na którym nagrody przyznaje publiczność. Po raz kolejny triumfuje też "Mazurek" Julii Kolberger ze Studia Munka przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.
Nagroda Honorowa – „Jańcio Wodnik" dla Witolda Pyrkosza za wybitne kreacje charakterystyczne, które w wykonaniu Witolda Pyrkosza, stają się pierwszoplanowymi; za radość i pasję bycia aktorem wszechstronnym: filmowym i telewizyjnym; za ekspresję i dowcip, które sprawiają, że nasze życie łagodnieje i jest pełne piękna oraz uśmiechu.

Nagroda Specjalna Prezesa Telewizji Polskiej SA dla Witolda Pyrkosza
Główna Nagroda Publiczności – „Jańcio Wodnik” dla najlepszego filmu fabularnego dla Macieja Pieprzycy za film "Chce się żyć"

Nagroda Publiczności - „Jańcio Wodnik” za najlepszą rolę kobiecą dla Agaty Kuleszy i Agaty Trzebuchowskiej za rolę w filmie „Ida”

Nagroda Publiczności - „Jańcio Wodnik” za najlepszą rolę męską dla Roberta Więckiewicza za rolę w filmie „Pod mocnym aniołem”

Nagroda Publiczności - „Jańcio Wodnik” za zdjęcia dla Krzysztofa Ptaka i Wojciecha Staronia za zdjęcia do filmu "Papusza"

Nagroda Publiczności - „Jańcio Wodnik” za muzykę dla Jana Kantego Pawluśkiewicza za muzykę do filmu "Papusza"

Nagroda Publiczności- „Jańcio Wodnik” za najlepszy film dokumentalny dla Anety Kopacz za film "Joanna"

Nagroda Publiczności - „Jańcio Wodnik” za najlepszy krótkometrażowy film fabularny dla Julii Kolberger za film "Mazurek"

Nagroda Publiczności – „Jańcio Wodnik” w kategorii Największe Odkrycie Festiwalu dla Kamila Tkacza za rolę w filmie "Chce się żyć".
21. edycja Prowincjonaliiów odbyła się w dniach 5-8 lutego 2014 roku.  Prowincjonalia mają charakter konkursu najlepszych polskich filmów fabularnych, telewizyjnych i dokumentalnych o tematyce wiejskiej i małomiasteczkowej oraz kina oryginalnego i artystycznego, w którym dominuje świat prostych, uniwersalnych wartości, subtelność i estetyka narracji. Często nazywane są również festiwalem kina peryferyjnego i outsiderów. Celem Festiwalu jest popularyzacja polskiej sztuki filmowej oraz zaakcentowanie roli filmu w życiu społecznym. "Szczególnie zależy nam na wyróżnieniu filmów o wysokich walorach artystycznych i humanistycznych. Chcielibyśmy także, aby Festiwal inspirował do nowych, ciekawych dokonań oraz tworzył atmosferę otwartości i zaufania między ludźmi, bez uprzedzeń, stereotypów i ksenofobii", piszą organizatorzy o idei imprezy. Dyrektorem i twórcą festiwalu jest Rafał Górecki.

Patronem duchowym festiwalu jest “Jańcio Wodnik”, filozof i uzdrowiciel, bohater filmu Jana Jakuba Kolskiego. Postać ta, stała się pierwowzorem statuetki autorstwa Stanisława Sztamblewskiego z Kraśnicy, przyznawanej twórcom najlepszych filmów.


WRÓB
Prowincjonalia
Ostatnia aktualizacja:  9.02.2014
Zobacz również
fot. materiały dystrybutora
Kinopolska. Tu się rozmawia
Pieniądze ministra - dla kogo i na co
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll