PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W Gdyni i w Gdańsku odbędą się specjalne kinowe projekcje czterech filmów dyplomowych nagradzanych na światowych festiwalach oraz spotkanie z ich reżyserami - absolwentami Gdyńskiej Szkoły Filmowej.
Wśród filmów można będzie obejrzeć nominowaną w Cannes - jako pierwszy polski fabularny film krótkometrażowy na tym festiwalu - „Olenę” w reżyserii Elżbiety Benkowskiej, „MatkęŁukasza Ostalskiego, "One" Marty Grabickiej oraz "Prawdziwy miód" Sławomira Witka. Gośćmi spotkania będą również dyrektorzy szkoły i producenci filmów: Leszek Kopeć oraz Jerzy Rados, a także gość specjalny - Paweł Huelle. W ramach biletu wstępu najnowszy Kwartalnik Artystyczny Bliza „Muzyka dziś” z załączonym filmowym dodatkiem „4 x Gdyńska Szkoła Filmowa” - do kupienia na miejscu.

Gdynia: data: 31 stycznia 2014 (piątek); godzina: 20:00; miejsce: Klub Filmowy w Gdyni, ul. Waszyngtona 1

Gdańsk: data: 4 lutego 2014 (wtorek); godzina: 19:00; miejsce: Żak, ul. Grunwaldzka 195/197, Sala Suwnicowa

"Olena", reż. Elżbieta Benkowska - znalazła się w gronie 9 najlepszych światowych produkcji, które podczas Festiwalu Filmowego w Cannes w 2013 roku walczyły o Złotą Palmę w kategorii filmów krótkometrażowych. Był to jednocześnie pierwszy w historii kinematografii polskiej krótkometrażowy film fabularny, który uzyskał nominację do tej nagrody. "Olena" zdobyła również nagrodę dla Najlepszego filmu konkursu World Shorts & Short Anima na Sopot Film Festival. Elżbieta Benkowska jest ubiegłoroczną laureatką Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury – po raz pierwszy w historii otrzymała… podwójną nagrodę: przyznaną przez kapitułę oraz przez czytelników portalu gazeta.pl.


Kadr z filmu "Matka", fot. Gdyńska Szkoła Filmowa.

"Matka"- reż. Łukasz Ostalski - film nagrodzony m.in. na 13. Odense International Film Fesitval w Danii, 43. MFF MOLODIST w Kijowie; 43. MF Filmów Krótkometrażowych w Tampere w Finlandii, w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, Pula Film Festival w Chorwacji, Węgiel Student Film Festiwal, wyróżniony przez Jury Konkursu Młodego Kina 38. Gdynia – Festiwal Filmowy oraz Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych na Yerevan International Film Festival w Armenii.

"One"- reż. Marta Grabicka - film zakwalifikowany m.in. do Konkursu Młodego Kina 38. Gdynia – Festiwal Filmowy oraz do Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych 32. Koszalińskiego Festiwalu „Młodzi i Film” , do konkursu na 10. Węgiel Student Film Festiwal oraz prezentowane na Festiwalu Eureka.

"Prawdziwy miód" - reż. Sławomir Witek - film zakwalifikowany m.in. do konkursu Polskich Filmów Krótkometrażowych 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty oraz do pokazu filmów szkół filmowych podczas 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, wyróżniony w konkursie głównym 10. Węgiel Student Film Festiwal.

PZ
GSF
Ostatnia aktualizacja:  8.02.2014
Zobacz również
fot. fot. materiały prasowe Gdynia – Festiwal Filmowy
Ola zagubiona we mgle. "Rejs z dokumentem" - 30 stycznia
Andrzej Goleniewski: Dobre kino to dobry gospodarz
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll