PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  7.01.2014
W dniach 10-29 stycznia 2014 roku odbędą się pokazy filmów, które kandydują do Orłów - Polskich Nagród Filmowych, przyznawanych przez Polską Akademię Filmową.
Polskie produkcje, które powalczą o statuetkę Orła 2014 będzie można obejrzeć już od 10 stycznia w stołecznym kinie Iluzjon. Wśród nich znajdą się najgłośniejsze filmy fabularne minionego roku, m.in.: pokazywana na MFF w Cannes "Wenus w futrze" Romana Polańskiego, nagrodzone Nagrodą Publiczności na festiwalu Nowe Horyzonty "Płynące wieżowce" Tomasza Wasilewskiego, polski kandydat do Oscara "Wałęsa. Człowiek z nadziei" Andrzeja Wajdy czy też głośny „Układ zamknięty” Ryszarda Bugajskiego oraz - w ramach „Poniedziałków z dokumentem”- filmy dokumentalne: m.in. "Inny świat" Doroty Kędzierzawskiej czy też ukazujący kulisy Euro 2012 "Będziesz legendą człowieku" Marcina Koszałki.


Kadr z filmu "Wenus w futrze". Fot. Monolith Films.

Większości projekcji towarzyszyć będą spotkania z twórcami – w kinie Iluzjon swoją obecność zapowiedzieli m.in. Andrzej Wajda ("Wałęsa. Człowiek z nadziei"), Jan Kidawa-Błoński ("W ukryciu"), Maciej Pieprzyca ("Chce się żyć"), Bodo Kox ("Dziewczyna z szafy") i Jacek Borcuch ("Nieulotne"). Pokazy otworzy 10 stycznia "Wenus w futrze" (g. 18.00) oraz "Chce się żyć" (g. 20.00). Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Maciejem Pieprzycą oraz odtwórcą głównej roli Dawidem Ogrodnikiem.

Poza możliwością obejrzenia kandydujących filmów na dużym ekranie, dzięki serwisowi kinoplex.pl widzowie będą mogli zobaczyć kandydatów do Orłów 2014 także w domu, na ekranie komputera. Podobnie jak w poprzednich latach na serwisie pojawią się wybrane produkcje, m.in. „Bejbi blues” Katarzyny Rosłaniec czy "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego. Przegląd on-line filmów kandydujących do Orłów 2014 wystartuje 15 stycznia i potrwa do 17 marca. Warto dodać, że na kinoplex.pl filmy obejrzeć będą mogli także członkowie Polskiej Akademii Filmowej, których głosami wyłonieni zostaną nominowani, a potem zwycięzcy Nagrody. 

Nominacje do Orłów zostaną ogłoszone 4 lutego 2014 roku w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Informacje o zwycięzcy w kategorii Nagroda za Osiągnięcia Życia oraz spotkanie z Nominowanymi odbędzie się 4 marca 2014 roku w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2014 została zaplanowana na 10 marca 2014 roku w Teatrze Polskim w Warszawie. Jak co roku, relację z gali obejrzeć będzie można w TVP 2.


MZ
PNF
Ostatnia aktualizacja:  18.12.2015
Zobacz również
Wydłużony nabór filmów na "Żydowskie motywy"
Producentka filmowa rzecznikiem rządu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll