PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  2.01.2014
Dzisiaj, 2 stycznia 2014 na ekrany niemieckich kin wchodzi "Imagine" w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. Niemieckim dystrybutorem filmu "Imagine" jest Neue Visionen. Obraz Andrzeja Jakimowskiego będzie pokazywany na ponad 70 ekranach m.in. w Berlinie, Dreźnie, Hamburgu, Hanowerze, Düsseldorfie, Lipsku i Monachium.
Poza Polską "Imagine" było pokazywane w kinach m.in. w Turcji, Rosji i we Francji. Polskim dystrybutorem filmu jest Kino Świat (film miał krajową premierę w kwietniu 2013 roku),  a zagranicznym agentem sprzedaży -  Beta Cinema.

"Imagine" opowiada historię Iana, instruktora orientacji przestrzennej, który przybywa do renomowanej kliniki okulistycznej w Lizbonie. Będzie prowadził zajęcia dla niewidomych pacjentów. Jego niekonwencjonalne metody budzą jednak wątpliwości personelu kliniki. Ian nie przywiązuje wielkiej wagi do postrzegania zmysłowego. Jego zdaniem to umysł i wyobraźnia pozwalają sprawnie poruszać się w przestrzeni i prowadzić aktywne życie.


 
"Imagine" jest polsko-francusko-portugalską koprodukcją powstałą przy współpracy Zjednoczenia Artystów i Rzemieślników, KMBO Production, Filmes do Tejo Film and Music Entertainment, Canal + Cyfrowy i Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Film był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. - „Pięknie zmontowany, nakręcony w ciepłej tonacji oraz zilustrowany dźwięczną muzyką film, który w oryginalny sposób portretuje ludzi niewidomych, pragnących żyć w pełny i niezależny sposób, nawet za cenę utraty rutyny i bezpieczeństwa” - pisze Boyd Van Hoeij w recenzji filmu w "Variety". - „Stare powiedzenie 'miłość jest ślepa' jest potraktowane w 'Imagine' dogłębnie i dosłownie. Połączenie romansu i dramatu o niezwykłym, charyzmatycznym nauczycielu, rozegrane we wdzięczny i lekki sposób” - czytamy w recenzji Tima Griersona w "Screen Daily".
 

WRÓB
PISF
Ostatnia aktualizacja:  2.01.2014
Zobacz również
„Hobbit” zawładnął kinami
Łódź filmowa na szerokich wodach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll