PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Za ścieżkę dźwiękową do filmu Władysława Pasikowskiego odpowiada kompozytor Jan Duszyński. Swoje brzmienie film będzie zawdzięczał Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, która wykonała muzykę Duszyńskiego.

Takie nagrania odbywają się obecnie niezwykle rzadko i dotyczą jedynie największych produkcji fabularnych. -Ta muzyka zaintrygowała mnie. Słyszę w niej trend hollywoodzki do opisywania zarówno wielkich przestrzeni, jak i skupianiu uwagi widza na drobnym szczególe – opisuje swoje wrażenia Joanna Wnuk-Nazarowa, dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Premiera fragmentów muzyki z filmu "Jack Strong" odbyła się na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, gdzie prezentowano także twórczość Dona Davisa (autor ścieżki dźwiękowej do „Matrixa”) i Alberto Iglesiasa (filmy Pedro Almodovara). 


Kadr z filmu "Jack Strong", fot. ITI Cinema.

Jan Duszyński podkreśla - Jack Strong” to film, w którym napięcie  nie zwalnia ani na chwilę, ogląda się go z zapartym tchem.  Intensywności scenariusza musi towarzyszyć tło muzyczne, które go nie wycisza, ale pozwala widzowi iść krok w krok z główną filmową postacią.  - Chciałem stworzyć muzykę, która mieniłaby się wieloma barwami. Od mrocznych klimatów, gęstych zbitych brzmień, po szerokie, panoramiczne i monumentalne. Każdy z tematów filmu ma swój motyw, jednak centrum stanowi temat tytułowego bohatera - Jacka Stronga.  – tłumaczy Duszyński.


"Jack Strong" to thriller opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata – historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Człowieka, który tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym, choć niewidocznym, aktorem czasu zimnej wojny. W roli pułkownika Kuklińskiego zobaczymy Marcina Dorocińskiego („Obława”, „Róża”, „Rewers”), jego żonę Hannę, zagrała Maja Ostaszewska („Katyń”).  Na drugim planie doskonali: Mirosław Baka, Zbigniew Zamachowski, Paweł Małaszyński, Ireneusz Czop  oraz Krzysztof Globisz. W filmie zobaczymy także amerykańskie i rosyjskie gwiazdy, m.in. Patricka Wilsona („Prometeusz”), Dagmarę Domińczyk, Olega Maslennikowa i Dimitra Bilova. W realizację „Jacka Stronga" zostali włączeni amerykańscy konsultanci - scenariusz filmu powstał na podstawie dokumentów operacyjnych CIA oraz relacji osób związanych z pułkownikiem Kuklińskim, m.in. Davida Fordena - oficera prowadzącego sprawę „Jacka Stronga” ze strony CIA. Autorem zdjęć do filmu jest Magdalena Górka, pracująca na co dzień przy amerykańskich produkcjach („Paranormal Activity 3”).

Film wejdzie do kin 7 lutego 2014
 

PZ
ITI Cinema
Ostatnia aktualizacja:  29.11.2013
Zobacz również
Zgłoszenia do OFF Polska trwają
Na filmy dla młodych widzów tylko do Poznania
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll