PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  27.11.2013
Pilotażowy odcinek serialu animowanego dla dzieci „Kacperiada” ze Studia Human Ark zostanie zaprezentowany na międzynarodowym festiwalu filmów animowanych - Ajyal Youth Film Festival w Katarze, w dniach 26-30 listopada 2013.

Ajyal Youth Film Festival organizowany jest przez Instytutu Filmowy w Doha. Jego celem jest integracja międzykulturowa poprzez wykorzystanie filmu, jako medium łączącego pokolenia. W festiwal zaangażowano setki młodych ludzi, dając im możliwość poznania różnych kultur i wyrażenia własnej opinii. Ajyal po arabsku oznacza pokolenie i jest nawiązaniem do idei samego festiwalu, którego niezwykłość polega na tym, że to właśnie młodzi ludzie, bezpośredni widzowie konkursowych filmów, wchodzą w skład festiwalowego jury. 


Kadr z serialu "Kacperiada", fot. Human Ark.

Human Ark w trakcie festiwalu, pokaże pilotażowy odcinek serialu telewizyjnego „Kacperiada”. To familijny serial animowany dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat, tworzony na motywach opowiadań Grzegorza Kasdepke. Obraz wykonany jest techniką 3D z elementami wycinanki, na serię będzie składać się 13 odcinków trwających 11 minut. W prace nad serialem zaangażowani są doświadczeni i wybitni twórcy związani ze studiem Human Ark, m.in. Wojtek Wawszczyk, Kamil Polak czy Tomasz Leśniak. "Kacperiada" została już wyróżniona - jesienią 2012 w Amsterdamie na targach Cinekid, jako projekt o wysokim potencjale koprodukcyjnym i sprzedażowym. W tym roku była również prezentowana na najważniejszym na świecie festiwalu filmów animowanych w Annecy. Trailer filmu można obejrzeć pod adresem: https://vimeo.com/27903598. Podczas Ajyal Youth Film Festival w Doha studio Human Ark reprezentować będzie reżyser, animator, supervisor i jeden ze współprowadzących studio - Wojtek Wawszczyk.

- Bardzo jesteśmy ciekawi tego, jak „Kacperiada” zostanie przyjęta w Doha. Podczas produkcji pilotażowego odcinka robiliśmy badania fokusowe na grupie widzów wieku 6-8 lat i spotkaliśmy się z pozytywnymi reakcjami. Teraz zweryfikujemy te opinie z międzynarodową dziecięcą publicznością. Ich reakcja będzie dla nas niezwykle cenna, mówi Wojtek Wawszczyk, reżyser „Kacperiady” i jeden ze współprowadzących studio animacji Human Ark.

Festiwalowe filmy oceniane będą przez 3 niezależne składy jury: Mohaq, (co po arabsku oznacza księżyc w nowiu) to grupa najmłodszych członków jury w wieku od 8 do 12 lat. To właśnie w tej kategorii zostania zaprezentowana „Kacperiada” ze studia Human Ark. Druga grupa to jury w wieku od 13 do 17 lat, zwana Hilal, czyli po arabsku półksiężyc i trzecia, najstarsza grupa w wieku od 18 do 21 lat to Bader, czyli księżyc w pełni. Ajyal Youth Film Festival rozpocznie się 26 listopada i potrwa 5 dni.

Więcej o festiwalu na http://www.dohafilminstitute.com/filmfestival.

O Studiu Human Ark
Human Ark to warszawskie studio specjalizujące się w animacji komputerowej i postprodukcji. Poza filmami i serialami animowanymi tworzy animacje oraz najwyższej klasy efekty specjalne na potrzeby filmu i reklamy. Oprócz „Kacperiady” Human Ark przygotowuje obecnie pełnometrażowy film animowany „Diplodok” na podstawie komiksów Tadeusza Baranowskiego. Dotychczas studio wyprodukowało wielokrotnie nagradzany (25 nagród) film animowany „Świteź” w reż. Kamila Polaka, prezentowany na ponad 160 festiwalach na świecie. Inną głośną produkcją, z którą związani są twórcy z Human Ark jest pełnometrażowa animacja Jeż Jerzy (reż. Wojtek Wawszczyk, Jakub Tarkowski, Tomasz Leśniak) z 2011 roku.
PZ
Human Ark
Ostatnia aktualizacja:  27.11.2013
Zobacz również
"Inny świat" na DVD
„Igrzyska Śmierci” rządzą w kinach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll