PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
8 października padnie pierwszy klaps na planie pełnometrażowego debiutu fabularnego Dariusza Glazera - "Mur". W rolach głównych Tomasz Schuchardt i Marta Nieradkiewicz.

Bohaterem "Muru" jest Turek, którego poznajemy w momencie, kiedy przekracza tytułowy mur: opuszcza matkę i wynajmuje mieszkanie na nowym osiedlu. Szybko przekonuje się jednak, że niełatwo jest uciec od szarej rzeczywistości. Uświadamia sobie, że nie może stać się kimś innym, dopóki nie poukłada wszystkich spraw w  swoim dotychczasowym życiu.


Dariusz Glazer, fot. Studio Munka - SFP

- Pisząc scenariusz, opierałem się na doświadczeniach jakie sam zebrałem. W międzyczasie przeczytałem książkę Zygmunta Baumana "Płynna rzeczywistość" - to uświadomiło mi, że staram się opowiedzieć coś istotnego i aktualnego nie tylko dla mnie - mówi Dariusz Glazer, reżyser "Muru".

W roli Turka zobaczymy Tomasza Schuchardta - młodego aktora, który na swoim koncie ma już Lwa - na 37. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni - za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie "Jesteś bogiem" Leszka Dawida.  Wcześniej aktor zagrał między innymi w "trzydziestce” Wojciecha Jagiełły "Zasady gry" oraz w filmach "Wymyk" i "Sala samobójców". W "Murze" Schuchardtowi partnerować będzie Marta Nieradkiewicz - tegoroczna laureatka Lwa za drugoplanową rolę kobiecą w filmie "Płynące wieżowce".

Za zdjęcia - które realizowane będą w Warszawie - odpowiedzialny będzie Wojciech Staroń. Scenografię przygotuje Anna Wenderlich, z którą Glazer współpracował już wcześniej - na planie swojego krótkometrażowego debiutu fabularnego - "Podróż"

Film powstaje w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. "Mur" będzie trzecią, po "Lęku wysokości" Bartosza Konopki i "Dniu kobiet" Marii Sadowskiej pełnometrażową produkcją Studia.

AS
Studio Munka
Ostatnia aktualizacja:  3.10.2013
Zobacz również
IDA nagrodzi dokumentalistów
Spotkanie z Eugeniuszem Bodo
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll