PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym, nominowany do Złotego Niedźwiedzia, Złotego Pegaza, wyróżniony w Konkursie Animacji Ars Independent, a ostatnio nagrodzony na białoruskim festiwalu "Animajowka" animowany film "Świteź" Kamila Polaka będzie można zobaczyć podczas pierwszej edycji warszawskiego festiwalu "Kino w trampkach".

Specjalny pokaz filmu "Świteź" odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 września, w warszawskim kinie Iluzjon – obraz otworzy festiwal "Kino w Trampkach". Projekcji towarzyszy spotkanie z Wojtkiem Wawszczykiem, głównym animatorem "Świtezi". Wprowadzi on młodych widzów w sekrety prac nad filmem i opowie o zawodzie animatora. Oprócz filmu publiczność będzie miała okazję zobaczyć także wybrane fragmenty "making of".Kadr z filmu "Świteź" Kamila Polaka/ Fot. Human Ark


"Świteź" to 20-minutowa animowana adaptacja ballady Adama Mickiewicza pod tym samym tytułem. Według legendy na dnie jeziora Świteź zostało zatopione zaklęte miasto. Film przenosi elementy malarstwa olejnego i temperowego w trójwymiarową przestrzeń, łącząc środki wyrazu klasycznej animacji z efektami i animacją komputerową. "Świteź" prezentowano na ponad 160 festiwalach na świecie.Kadr z filmu "Świteź" Kamila Polaka/ Fot. Human Ark


Festiwal "Kino w trampkach" to nowa impreza na kulturalnej mapie stolicy. Zostanie pokazanych ponad 30 filmów z ostatnich lat nagradzanych przez dziecięce i dorosłe jury.

– To świetna inicjatywa, brakowało nam takiego festiwalu w stolicy. Wierzę, że na stałe znajdzie się w nim miejsce dla polskiej animacji, tym bardziej, że obecnie w studiu Human Ark pracujemy nad dwoma obrazami dla dzieci – serialem animowanym "Kacperiada” oraz pełnometrażową animacją "Diplodok" na podstawie komiksów Tadeusza Baranowskiego – mówi Wojciech Wawszczyk, który też współpracuje z warszawskim studiem animacji Human Ark. – Liczymy na to, że w przyszłości oba filmy będziemy mogli pokazać również podczas "Kina w trampkach". Powinniśmy dbać o edukację filmową dzieci i młodzieży, zapewniając im dostęp do rozrywki przyjemnej, lekkiej, ale również inteligentnej.

Festiwal odbędzie się w dniach 26-29 września w warszawskiej Kinotece oraz kinie Iluzjon. Więcej informacji: www.kinowtrampkach.pl.


JT
Human Ark
Ostatnia aktualizacja:  24.09.2013
Zobacz również
Filmowy „Wyścig Jaszczurów”
Se-ma-for Film Festival dla najmłodszych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll