PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  21.09.2013
Wajda Studio oraz Szkoła Wajdy ogłaszają nabór na 10. edycję Międzynarodowego Programu Szkoleniowego dla Profesjonalistów Filmowych EKRAN 2014.

EKRAN to europejski program szkoleniowy dla profesjonalistów filmowych, skupiający się na kreatywnym procesie pre-produkcji, który w przyszłym roku odbędzie się już po raz dziesiąty. Jego głównym założeniem jest rozwój projektu poprzez realizację 2 scen ze scenariusza.
EKRAN umożliwia rozwijanie umiejętności opowiadania historii obrazami, możliwość eksperymentowania z castingiem i próbami aktorskimi, opracowanie aspektów strategii marketingowej filmu na etapie developmentu. Każdy z 9 uczestniczących w EKRANIE  projektów jest reprezentowany przez grupę składającą się z reżysera, scenarzysty, producenta oraz (opcjonalnie) operatora. Kurs EKRAN ma być pierwszym krokiem na drodze do realizacji filmu.

Na podstawie scenariuszy rozwijanych na EKRANie powstały między innymi filmy: "Ki" Leszka Dawida"Lęk wysokości" Bartka Konopki, "Wymyk" Grega Zglińskiego oraz "Dwa życia"  - oficjalny niemiecki kandydat do Oscara w reżyserii Georga Maasy. Wykładowcy Ekranu to światowej klasy twórcy filmowi: Andrzej Wajda, Volker Schloendorff, Aleksander Sokurow, Wojciech Marczewski, Jerzy Zieliński, Morgens Rukov, Ildiko Enyedi, Denijal Hasanovic, Udayan Prasad, Paweł Pawlikowski, Witold Stok, Marilyn Milgrom, Jan Fleischer, Antoine Jaccoud oraz Roshanak Behesht Nedjad.
 
Aplikacja w powinna zawierać: CV wszystkich członków zespołu,  treatment (maximum 10 stron), list intencyjny od producenta lub firmy produkcyjnej, formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie internetowej programu), film lub filmy reżysera oraz filmografię. Udział w EKRANie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje TUTAJ . Nabór potrwa do 2 grudnia 2013 roku.


AS
Wajda Studio
Ostatnia aktualizacja:  20.09.2013
Zobacz również
Urodziny Teresy Tomaszewskiej
UPC zaprasza do VOD Filmklubu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll