PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Jednym z punktów programu 4. edycji American Film Festival będzie przegląd arcydzieł amerykańskiego kina wyprodukowanych przez wytwórnię Warner Bros.

W tym roku wytwórnia Warner Bros. świętuje 90. rocznicę powstania. To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie najlepsze filmy, które tam wyprodukowano. W sekcji  zatytułowanej  „Arcydzieła amerykańskiego kina. 90 lat Warner Bros.” znalazło się 14 produkcji – od pierwszego filmu dźwiękowego "Śpiewak jazzbandu" Alana Croslanda z 1927 roku po wizualnie widowisko Christophera Nolana "Incepcja" sprzed trzech lat.

Kadr z filmu "Śpiewak jazzbandu", fot. AFF

W ramach przeglądu zostaną zaprezentowane jedne z najpopularniejszych filmów w historii, rzadko pokazywane na wielkim ekranie nieśmiertelne klasyki autorstwa mistrzów hollywoodzkiego kina, m.in. baśń Victora Fleminga"Czarnoksiężnik z Oz" z niezapomnianą Judy Garland, kpiący z amerykańskiego kina z czasu przełomu dźwiękowego musical "Deszczowa piosenka" Gene’a Kelly’ego i Stanleya Donena, słynny western komediowy "Rio Bravo" Howarda Hawksa z Johnem Waynem i Deanem Martinem, czy "Tramwaj zwany pożądaniem" Elii Kazana – wybitna adaptacja dramatu Tennessee Williamsa z Marlonem Brando, Vivien Leigh i Kim Hunter.

Wrocławski przegląd będzie także okazją do obejrzenia kultowych filmów z lat 60. i 70., w tym "Co się zdarzyło Baby Jane?" – thrillera Roberta Aldricha z Bette Davis i Joan Crawford w rolach podstarzałych gwiazd Hollywoodu, dwóch arcydzieł Stanleya Kubricka: "2001: Odyseja kosmiczna" i "Mechaniczna pomarańcza" oraz jednego z najsłynniejszych horrorów – "Egzorcysty" Williama Friedkina. W programie także dwie rzadko pokazywane na dużym ekranie produkcje Stevena Spielberga z lat 80.: nakręcony na podstawie powieści Alice Walker"Kolor purpury" oraz rozgrywające się w czasie II wojny światowej "Imperium słońca" z młodziutkim Christianem Balem i Johnem Malkovichem. Poza tym w programie: "Co się wydarzyło w Madison County?" Clinta Eastwooda z Meryl Streep oraz inspirowany opowiadaniem F. Scotta Fitzgeralda"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" Davida Finchera z Bradem Pittem w roli mężczyzny rodzącego się jako staruszek.

Najsłynniejsza scena z musicalu "Deszczowa piosenka", fot. AFF

Sprzedaż karnetów festiwalowych rozpocznie się 16 września (godz. 12.00), a pełny program festiwalu zostanie ogłoszony 7 października. 4. American Film Festival odbędzie się w dniach 22-27 października we Wrocławiu. Więcej informacji TUTAJ.

MR
AFF
Ostatnia aktualizacja:  12.09.2013
Zobacz również
Studio Munka wyprodukuje film w Chinach
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w praktyce
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll