PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  21.08.2013
Jesienne nowości w telewizji publicznej? TVP Regionalna, zmiany w strukturze i ramówce TVP Info oraz w muzycznym show "Voice of Poland", powrót Agaty Młynarskiej i więcej kultury (szczególnie filmowej) w TVP2.

- Codziennie ok. 20 mln ludzi ogląda programy TVP. Program 1 to niezmiennie program z największą liczbą widzów. W ostatnim tygodniu siedem z dziesięciu najpopularniejszych audycji zajmują programy Telewizji Polskiej.  Jesteśmy również jedyną polską stacją, która ma szesnaście pasm regionalnych. Dzięki rewolucji cyfrowej, jaka właśnie się dokonuje, od września ruszy TVP Regionalna, która będzie nadawać szesnaście programów, mających budować regionalną tożsamość i dostarczając informacje i publicystykę w ujęciu lokalnym. Takich napisów jak TVP Warszawa w całej Polsce będzie szesnaście - zapowiedział podczas wtorkowej prezentacji jesienno-zimowej ramówki Juliusz Braun, prezes TVP.


Prezes TVP Juliusz Braun. Fot. EJ.

Konferencję poprowadziły gwiazdy TVP: Grażyna Torbicka (od 17 lat tworzy program "Kocham kino") oraz Piotr Kraśko (reporter i szef "Wiadomości"). Jednak głównym punktem wtorkowego wieczoru był powrót do telewizji publicznej Agaty Młynarskiej, gdzie rozpoczynała swoją dziennikarską karierę i przez 16 lat pracowała w TVP 2 (1990-2006). Potem na 7 lat przeniosła się do Polsatu, gdzie do dziś pracuje jej mentorka Nina Terentiew. Teraz wraca, by od września na antenie TVP 1 - od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 - prowadzić na żywo własny program "Świat się kręci". - Kiedy odchodziłam z TVP, usłyszałam, że jestem za stara. Tak się stało, że wtedy też telewizja się postarzała. Później ja odmłodniałam, a telewizja jest całkiem nowa, więc możemy być parą - powiedziała Agata Młynarska.


Artur Żmijewski w serialu "Ojciec Mateusz". Fot. TVP.

 
Ponadto w jesienno-zimowej ramówce TVP widzowie będą mogli obejrzeć dziesiątą serię odcinków "Ojca Mateusza", szóstą edycję serialu "Czas honoru". Nie zabraknie też takich seriali jak: "Rodzinka.pl", "Blondynka", "Klan" i "Komisarz Alex". Widzowie obejerzą też "M jak miłość" (we wrześniu odbędzie się feta z okazji tysięcznego odcinka) oraz "Na dobre i na złe". W telewizyjnej Jedynce prezentowane będą również seriale amerykańskie. W poniedziałki "Homeland" o agentce CIA, a we wtorki - "Transporter" o byłym agencie tajnych służb.


Kadr z serialu "Komisarz Alex". Fot. TVP 1.

Zgodnie z zapowiedziami z Jedynki zniknie "Wieczorynka", a w miejsce porannego programu śniadaniowego "Kawa czy herbata?" będzie nadawany "Info poranek". Pojawią się także dwa nowe programy edukacyjne: "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie" o funkcjonowaniu giełdy oraz "Masz prawo znać prawo".  Natomiast Łukasz Grass poprowadzi program kulinarny "Sąsiad na widelcu". Telewizyjna Dwójka postawiła na kulturę, o czym już pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Zobaczymy tam również polityczny program Tomasza Lisa "Tomasz Lis na żywo" oraz trzecia edycja sztandarowego programu telewizji publicznej "Voice of Poland" z Markiem Piekarczykiem, Tomsonem i Baronem z zespołu Afromental. Dołączą do nich w roli jurorów: Edyta Górniak i Maria Sadowska (piosenkarka i reżyserka filmu "Dzień kobiet").


MZ
Portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  22.08.2013
Zobacz również
Znamy pierwsze tytuły 4. American Film Festival
Bodo Kox zostaje w domu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll