PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Nagrodzone na tegorocznym Berlinale "W imię" Małgorzaty Szumowskiej i "Fuck for Forest" Michała Marczaka znalazły się w konkursach austriackiego Let’s CEE Film Festival w Wiedniu. Impreza ma na celu prezentację filmów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

W Konkursie Głównym startującego 13 września festiwalu zaprezentowane zostaną także, powstałe w koprodukcji z Polską, pełnometrażowe fabuły: "W cieniu"Davida Ondricka ze zdjęciami Adama Sikory oraz "Konfident" Juraja Nvoty z udziałem Macieja Stuhra. Wśród ośmiu festiwalowych tytułów znalazły się także m.in. "Zamknięte drzwi" Istvána Szabó z Hellen Mirren w roli głównej.Jedną z sekcji festiwalu stanowi w tym roku "Polski weekend". W jego ramach będzie można zobaczyć : "Ucieczkę z kina wolność" Wojciecha Marczewskiego, "Dziewczynę z szafy" Bodo Koxa, "Mój rower" Piotra Trzaskalskiego, "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego oraz filmy dla dzieci z lat 1954–2013.

Na 2. edycję Let's Cee Film Festival obok konkursów filmów fabularnych, dokumentów i filmów krótkometrażowych, złożą się także: retrospektywa słoweńskiego reżysera Damjana Kozole (jego "Części zapasowe" w 2003 roku otrzymały Złotego Niedźwiedzia w Berlinie, a słynny dramat "Słowenka" był w Polsce prezentowany na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2009 roku) i retrospektywa Aleksandra Sokurowa ("Faust" w 2011 roku zdobył Złotego Lwa w Wenecji). Tegoroczną edycję festiwalu otworzy "Eastalgia” - niemiecki dramat Darii Onyshchenko.

- Chodzi o zainteresowanie sztuką filmową emigrantów pochodzących z Europy Środkowo-Wschodniej, żyjących w Wiedniu. Chcemy również pokazać rdzennym Austriakom filmy niekoniecznie tworzone w Hollywood – to główne cele organizatorów Let’s Cee FF.

Festiwal nie opiera się tylko na konkursach i pokazach filmowych - w programie znajdują się również sympozja filmowe i wystawa fotografii. Różnorodność prezentowanych filmów i wydarzeń rok temu zrobiła duże wrażenie na międzynarodowych gościach festiwalu, twórcach i krytykach filmowych.

- Jestem przekonany, że tegoroczna edycja festiwalu przyniesie ogromną dawkę emocji. Będzie to niezwykłe przeżycie estetyczne – powiedział Tomasz Raczek, który był odpowiedzialny za selekcję filmów tegorocznego Konkursu Głównego.


JT
PISF / letsceefilmfestival.com
Ostatnia aktualizacja:  12.08.2013
Zobacz również
Gdynia bez Lecha Majewskiego
11 tytułów w Panoramie gdyńskiego festiwalu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll