PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  6.08.2013
Trwa nabór na nowy kierunek studiów podyplomowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Studia te stworzono z myślą o tych, którzy pragną rozwijać swoją filmową pasję oraz zdobyć praktyczne umiejętności z nią związane.

Oferta jest skierowana również do osób chcących wykorzystywać wiedzę filmową w codziennej pracy: nauczycieli, którzy chcieliby do swojego zawodu włączyć elementy edukacji filmowej, animatorów kultury, organizatorów wydarzeń filmowych, obecnych i przyszłych pracowników firm dystrybucyjnych, właścicieli działalności kinowej (kino, kino-kawiarnia), pracowników instytucji kultury związanych z działalnością filmową oraz dziennikarzy.


Budynek Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie

Podstawowym założeniem jest połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnością wykorzystania jej w praktyce, dlatego w programie znajduje się wiele kursów o charakterze warsztatowym. Program przystosowany jest do realiów XXI wieku, stąd nazwa kierunku "Nowe filmoznawstwo". Nie zabraknie kontekstów antropologii, prawa czy psychologii.

Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów, takich jak: prof.dr. hab. Wiesław Godzic, dr nauk humanistycznych i reżyser Konrad Szołajski, reżyser i scenarzysta filmowy Jarosław Wszędybył, dr filmoznawstwa Aleksandra Drzał, dr filmoznawstwa Piotr Kletowski, krytycy filmowi Barbara Hollender i Jerzy Armata, dr filmoznawstwa Mirosław Filiciak czy medioznawczyni Martyna Harland. Dotyczyć będą zagadnień kina współczesnego na przestrzeni społeczno-kulturalnej.

W roku 1960 krytyk filmowy Jerzy Płażewski twierdził, że filmu trzeba się uczyć, a nowym rodzajem analfabety jest ten, kto nie zna historii kina. Po ponad 50 latach powtarzamy tę przestrogę i oferujemy studia "Nowego filmoznawstwa". Jeśli chcesz być krytykiem wszelkiego rodzaju materiałów audiowizualnych to tutaj znalazłeś swoje miejsce. Także wtedy, gdy chcesz tworzyć filmy i pomagać innym to robić. Dźwięczące obrazy spotykamy wszędzie: w SWPS będziesz mógł je tworzyć i rozmawiać o nich – tak zachęca kierownik merytoryczny studiów prof. dr. hab. Wiesław Godzic.
 
Więcej informacji na głównej stronie kierunku.


JT
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  9.12.2013
Zobacz również
70 lat Tadeusza Nawrackiego
"Kamienie na szaniec" Glińskiego za pół roku w kinach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll