PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  12.06.2013
Weekend 07.06-09.06 2013 roku przyniósł premierę trzeciej części jednej z najbardziej dochodowych amerykańskich komedii. „Kac Vegas 3” w polskich kinach wykonał swój plan w 100 procentach. Otwarcie filmu Todda Phillipsa wyniosło 180483 osób!

 Mimo że od kilku tygodni krążyły głosy, że ostatnia część komediowej trylogii nie ma zbyt wiele do zaoferowania pod względem oryginalności fabuły, popularność serii okazała się silniejsza. „Kac Vegas 3” ustanowił drugie co do wielkości otwarcie w kinach w tym roku. Lepszy w tym momencie jest tylko "Iron Man 3", który w pierwszy weekend wyświetlania przyciągnął 201 tysięcy widzów. "Kac Vegas 3" zanotował także najlepsze otwarcie spośród filmów serii, jednak na pobicie ostatecznego wyniku „Kac Vegas w Bangkoku” raczej nie ma żadnych szans. Tak oto prezentowały się poprzednie części:


"Kac Vegas" (2009) – łączna liczba widzów: 535 tysięcy widzów

"Kac Vegas w Bangkoku" (2011) – łączna liczba widzów: 1 164 tysięcy widzów


Ostatnia odsłona filmu, w której po raz kolejny zagrali Bradley Cooper,Ed Helms, Zach Galifianakis i Justin Bartha wyświetlana jest w olbrzymiej liczbie kopii (245), przez co średnia widzów już nie robi takiego wrażenia – 737 osób. Dla porównania, film sprzedaje się poniżej przeciętnej w rodzimych Stanach Zjednoczonych, gdzie zarobił jak dotąd, co prawda, 102 milionów dolarów, jednak druga część miała w analogicznym czasie już 215 milionów dolarów wpływów…


Kadr z filmu "Kac Vegas 3", fot. Warner 


Mimo pojawienia się mocnej premiery, która przyciągnęła większość widzów w ubiegły weekend, łączna frekwencja w kinach spadła. Wyniosła tym razem 324 639. Wszystkie starsze tytuły zanotowały bardzo wysokie spadki frekwencji, od 59  do 79 procent, co nie powinno specjalnie dziwić, biorąc pod uwagę wzmożone wycieczki do kina w trakcie Dnia Dziecka.


Największy spadek widowni (79 procent) zanotował drugi na liście, lider zeszłego tygodnia, animacja „Tajemnica Zielonego Królestwa”. Film obejrzało w ten weekend o prawie 100 tysięcy mniej widzów, zanotował sprzedaż na poziomie 29 769 biletów. W sumie, po 3 tygodniach wyświetlania – 321 tysięcy widzów.


Na trzecim miejscu wylądowała superprodukcja „Szybcy i wściekli 6”, która przyciągnęła przed ekrany 25 456 widzów. W sumie jednak bardzo pozytywny wynik – 408 tysiące sprzedanych biletów. Zdecydowanie najlepszy wynik na tle całej serii.


Czwarte miejsce przypadło debiutantowi, thrillerowi science – fiction, "Noc oczyszczenia". Film zEthanem Hawke i Leną Headey zanotował skromne otwarcie - 14 292 osób. Dla porównania, film ten zadebiutował w ubiegły weekend w Stanach Zjednoczonych, gdzie ta kosztująca 3 miliony dolarów produkcja zarobiła w 3 dni 37 milionów (debiutując na pierwszym miejscu), co czyni ją najbardziej dochodowym tytułem tego sezonu.


 Na piątej pozycji znalazło się widowisko science – fiction "W ciemność Star Trek". Film J.J. Abramsa zobaczyło już tylko 12 929 osób. Po 10 dniach – 73 tysiące widzów. Wynik słaby, ale rezultat „jedynki” z 2009 roku zostanie poprawiony.


"Wielki Gatsby" Baza Luhrmanna przyciągnął w weekend jeszcze 11 616 osób. W sumie, po 4 tygodniach wyświetlania – 266 tysięcy widzów. Nieco poniżej oczekiwań.


Świetnie sprawiła się za to polska produkcja "Oszukane". Film obejrzało w ciągu 3 dni 11 572 osób, ale w sumie ma na koncie bardzo dobry rezultat – 403 tysiące widzów.


Spory spadek widowni zanotował „Iron Man 3”. Film zobaczyło już niewiele ponad 10 tysięcy osób, ale w sumie – produkcja z Robertem Downeyem Jr. ma na koncie 581 tysięcy widzów.


Pozostałe premierowe tytuły uzyskały następujące wyniki: ekranizacja Charlesa Dickensa, "Wielkie nadzieje", na 15 kopiach przyciągnęła 1520 widzów; dramat "Dziewczynka w trampkach"obejrzało 1064 osób; komedię „Taka piękna katastrofa” zobaczyły zaledwie 802 osoby.


Premiery od najbliższego piątku: polski komediodramat Bodo Koxa „Dziewczyna z szafy”; film science – fiction zWillem Smithem „1000 lat po Ziemi” ; nowy film twórcy „Drive” – „Tylko Bóg wybacza” – z Ryanem Goslingiem w roli głównej thriller Danny’ego Boyle’a „Trans”; animacja „Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta”; komediodramat „Parada”.

 

Paweł Zwoliński
Portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  12.12.2013
Zobacz również
45 lat temu powstało "Dziecko Rosemary"
Jest zwiastun "Hobbit: Pustkowie Smauga"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll