PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
O statuetkę Złotego Łucznika powalczy blisko trzydzieści krótkich metraży i animacji. Festiwal odbędzie się w dniach 16-22 czerwca 2013 roku w radomskim kinie Helios.

W programie Konkursu znalazło się kilka filmów już uznanych i nagrodzonych na festiwalach w 2012 i 2013 roku, jak animowana „Tajemnica Góry Malakka” Jakuba Wrońskiego z Fumi Studio, "Idziemy na wojnę!" Krzysztofa Kasiora z Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego czy nagrodzony w Sundance "Gwizdek" Grzegorza Zaricznego ze Studia Munka. Co ciekawe, Zariczny jest jedynym reżyserem, który ma w konkursie aż dwa filmy, bo także zrealizowaną na UŚ fabułę "Nasza zima zła". Jest też wiele nowości, które zostały zaprezentowane po raz pierwszy albo na festiwalu „Łodzią po Wiśle”, albo na Krakowskim Festiwalu Filmowym, są także filmy nieznane jeszcze szerszej publiczności. Studio Munka pokaże w Radomiu swoje najnowsze produkcje takie jak m.in. "Mazurek" Julii Kolberger, "Zasady gry" Wojciecha Jagiełły czy dokument "Odwiedziny" Mateja Bobrika. Gdyńska Szkoła Filmowa zaprezentuje słynną już „Olenę” Elżbiety Benkowskiej i ciekawy dokument eksperymentalny „Chwila” Marty Grabickiej. Warszawską Szkołę Filmową reprezentować będzie komedia „Dr Jazz” Alka Pietrzaka. Szkoła Wajdy pokaże natomiast dokument „Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie” Grzegorza Brzozowskiego. W programie znalazło się także kilka innych ciekawych dokumentów, jak m.in. dwa filmy z łódzkiej PWSFTViT: "Lecieć - nie lecieć" Anieli Gabryel czy „K-15” Jakuba Michnikowskiego, „Księżniczka i mur” Małgorzaty Kozery ze Studia Munka, a także „List z rzeki” Jarosława Piskozuba i Macieja Jasińskiego, powstały w ramach projektu „Bydgoska Kronika Filmowa”.


Kadr z filmu "Gwizdek". Fot. Studio Munka.

W programie jest też sporo animacji: z PWSFTViT ("Ab ovo" Anity Kwiatkowskiej-Naqvi, „Blok” Pauliny Ziółkowskiej, „Kigo” Izumi Yoshida, „Łukasz i Lotta” Renaty Gąsiorowskiej), z ASP Kraków („REM” Dominiki Lasoty, „Koniec” Ewy Chruściel, „Wszystko w swoim czasie” Katarzyny Szymankowskiej), z Se-Ma-Fora („Sponge Ideas” Katarzyny Nalewajki i Pauliny Szewczyk).


Kadr z filmu "Olena". Fot. Gdyńska Szkoła Filmowa.

W Konkursie Głównym znalazł się także starannie wyselekcjonowany nurt kina niezależnego i offowego, zrealizowany na dobrym, profesjonalnym poziomie. Swoje filmy pokażą klasycy nurtu, czyli Dominik Matwiejczyk („Mechanizm obronny”) i Piotr Matwiejczyk, który zgłosił do Radomia jeszcze „ciepły” komediodramat „Dopiąć swego”. Zobaczymy także film "Vocuus" Patryka Jurka, który został zainicjowany na warsztatach Grolsh towarzyszącym festiwalowi Młodzi i Film w Koszalinie, komediowy, obyczajowy „Wkręt” Krzysztofa Bloka, nawiązujący do popularnego społecznego tematu film „Słoiki” Andrzeja Szypulskiego czy animowane, plastelinowe "Dowcipy" Pawła Jakubowskiego.






MZ
Kameralne Lato
Ostatnia aktualizacja:  7.06.2013
Zobacz również
Gwiazda Tygodnia: Bradley Cooper
Przegląd Filmowy w ramach Brave Festival
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll