PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  7.06.2013
Po nominacji do Oscara za występ w „Poradniku pozytywnego myślenia”, postanowił – już po raz trzeci - zagrać u Todda Philipsa. Tym razem w "Kac Vegas 3".

Męska, komediowa trylogia, zapoczątkowana w 2009 roku rolą Phila Wennecka w "Kac Vegas", uczyniła z niego gwiazdę Hollywood. O amerykańską fabrykę snów Bradley Cooper ocierał się już od pierwszych dni swojej filmowej drogi artystycznej. Zaczynał bowiem, co prawda na małym a nie dużym ekranie, epizodem w drugiej serii kultowego serialu „Seks w wielkim mieście”. Jego fascynacja sztuką aktorską ma jednak dużo szlachetniejsze korzenie aniżeli komercyjny, szpanerski tasiemiec dla współczesnych mieszczuchów. Przełomowa dla jego życiowych wyborów okazała się wybitna i zarazem niezwykła kreacja Johna Hurta w biograficznym dramacie "Człowiek słoń". Do tego stopnia zapadła mu w pamięć, że wiele lat później sam wcielił się w postać Johna Merricka, odgrywając ją w swoim przedstawieniu dyplomowym w nowojorskim Actors Studio Drama School. Natomiast, będąc od wielkim wrażeniem filmowego dzieła, które wyreżyserował David Lynch, sam postanowił zostać aktorem.


Bradley Cooper w filmie "Kac Vegas 3". Fot. Warner Bros.

Jego droga na filmowe szczyty nie była jednak prosta. W kinie zadebiutował w 2001 roku podrzędną rolą w komedii romantycznej „Wet Hot American Summer” Davida Waina, amerykańskiego speca od takich „lukrowanych”, raz lepszych raz gorszych (częściej) produkcji. Wkrótce pojawił się też w kilku innych filmach z tego gatunku (m. in. "Polowanie na druhny", ”Miłość na zamówienie”, "Walentynki"), a za miłosną opowieść "Wszystko o Stevenie", w której na ekranie towarzyszyła mu Sandra Bullock, zaliczył nawet zawodową wpadkę, dostając Złotą Malinę. Zagrał też w horrorze "Nocny pociąg z mięsem".


Bradley Cooper w "Poradniku pozytywnego myślenia". Fot. Forum Film Poland.

Dopiero opowieść o czterech przyjaciołach, którzy spędzają upojną noc w Las Vegas, amerykańskiej stolicy rozrywki i hazardu, zwróciło uwagę szerokiej widowni na Bradleya Coopera. Kolejne dwie części tej niezbyt jednak wyrafinowanej komedii – "Kac Vegas w Bangkoku" oraz wchodzący właśnie do naszych kin "Kac Vegas 3" – jeszcze bardziej umocniły jego pozycję w branży filmowej. W tzw. międzyczasie zaliczył również dwie niezłe role, najpierw porucznika Templetona „Buźka” Pecka w „Drużynie A”, a następnie  Avery’ego Crossa w dramacie kryminalnym "Drugie oblicze". Jednak największym sukcesem w jego dotychczasowej karierze artystycznej okazał się "Poradnik pozytywnego myślenia" w reżyserii Davida O. Russella. Kreacja chorującego na głęboką depresję zdradzonego przez żonę męża oraz występ u boku Jennifer Lawrence (młoda nadzieja amerykańskiego kina) oraz Roberta de Niro (zagrał jego ojca), przyniosła mu pierwszą nominację do Oscara. To dobry prognostyk na przyszłość.

Marcin Zawiśliński
Portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  7.06.2013
Zobacz również
Wojciech Smarzowski wśród reżyserów "Bez tajemnic"
Kameralne Lato: 29 filmów konkursie głównym
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll