PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Opowiadająca o irlandzkich kibicach wyruszających vanem przez Europę, by podczas Euro 2012 dopingować w Polsce swoją reprezentację komedia "Hardy Bucks Movie" robi furorę na Zielonej Wyspie. W roli polskiego gangstera pojawia się w niej Daniel Olbrychski.

FIlm Mike'a Cockayne'a to kinowe przygody bohaterów komediowego serialu stylizowanego na produkcję dokumentalną. Jego bohaterowie to grono przyjaciół lubiących ostre imprezy. Serial zadebiutował w 2007 roku na Youtubie, by dwa lata później trafić do ramówki irlandzkiej telewizji. Opowiadająca o Euro kinowa kontynuacja serialu przez krytyków i publiczność ochrzczona został mianem irlandzkiego "Kac Vegas". Obraz, podobnie jak serial, jest mieszanką zdjęć fabularnych z dokumentalnymi - zrealizowanymi z udziałem rzeczywistych kibiców w trakcie zeszłorocznych Mistrzostw Europy. Irlandzka ekipa gościła w Poznaniu. W filmie pojawiają się m.in. stadion przy ulicy Bułgarskiej, poznański rynek oraz puby, w których do białego rana bawiły się rzesze fanów futbolu z Zielonej Wyspy.W dostępnym w internecie zwiastunie filmu oprócz stolicy Wielkopolski dostrzec można także Daniela Olbrychskiego. Polski aktor wcielił się w rolę gangstera, który w brutalny sposób postanawia wyegzekwować od Irlandczyków zapłatę za wizytę w agencji towarzyskiej i striptease.

Wyprodukowany przy wsparciu Irlandzkiego Instytutu Filmowego "Hardy Bucks Movie" kosztował 300 tys. euro i okazał się kinowym hitem zarabiając w weekend otwarcia 176 tys. euro, by ostatecznie zamknąć się w kwocie 400 tys. Odpowiadające za dystrybucję filmu Universal Studios zdecydowało się z początkiem kwietnia wprowadzić film do kin w Irlandii Północnej. O planach zaprezentowania filmu w polskich kinach na razie nic nie wiadomo.

RP
portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  25.04.2013
Zobacz również
Twórca "Powrotu do Garden State" rozbija bank w Kickstarterze
"Gorejący krzew" powalczy o nagrody w Monte Carlo
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll