PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  24.04.2013
Wraz z nadejściem ładnej pogody stopniowo zaczyna ubywać widzów w kinach. W weekend 19.04 – 21.04 sprzedano 289 tysięcy biletów.

Sytuacji nie poprawiły premierowe tytuły, mimo że ich wyniki nawet nie są najgorsze. Debiutujący na drugiej pozycji „Straszny film 5”, to kolejny film z serii, która cieszy się swoim stałym gronem zwolenników. Mimo fatalnych recenzji, film z Charlie Sheenem i Lindsay Lohan przyciągnął do kin 49 741 widzów i uzyskał najwyższą w tym tygodniu średnią widzów na kopię – 524. Wynik jest tym lepszy, jeśli go zestawimy z wpływami tej komedii grozy  w USA. Tam, kosztująca 20 milionów produkcja uzyskała po dwóch tygodniach wyświetlania wpływy rzędu 22 milionów dolarów. To słabo, w porównaniu z wcześniejszymi częściami serii, które zarabiały w ostatecznym rozrachunku 70-160 milionów dolarów. A poniżej zestawienie, jakim zainteresowaniem cieszyły się „Straszne filmy” w polskich kinach w ubiegłych latach:


"Straszny film" (2000) -  łączna liczba widzów: 390 tysięcy widzów;

"Straszny film 2" (2001) – łączna liczba widzów: 178 tysięcy widzów;

"Straszny film 3" (2004) – łączna liczba widzów: 257 tysięcy widzów;

„Straszny film 4” (2006) – łączna liczba widzów: 217 tysięcy widzów;


Tak też w ostatecznym rozrachunku film Malcolma D. Lee może się stać jednym z popularniejszych tytułów serii…


Kadr z filmu "Straszny film 5", fot. Forum Film 


Drugą premierą tygodnia okazało się widowisko science-fiction Josepha Kosinskiego  „Niepamięć”. Film zTomem Cruisem zachęcił do seansu 49 469 osób, co jest jednym z lepszych otwarć,  jeśli chodzi o produkcje z tym aktorem w ostatnich latach. Mający premierę w styczniu sensacyjny "Jack Reacher: Jednym strzałem" przyciągnął zaledwie 15 tysięcy widzów, a ostatnią odsłonę serii akcji "Mission: Impossible - Ghost Protocol" obejrzało na starcie 28 tysięcy osób. "Niepamięć" cieszy się także dobrą postawą na amerykańskich i światowych rynkach, więc wraz z tym filmem na pewno poprawią się notowania Toma Cruise’a…


Podczas gdy dwa premierowe tytuły konkurowały ze sobą o widownię, na pierwszym miejscu pozostał polski thrillerRyszarda Bugajskiego "Układ zamknięty". Film z Januszem Gajosem obejrzało jeszcze 56 908 osób, po kolejnym małym, 30-procentowym spadku widowni. W sumie na koncie filmu znajduje się już spora widownia – 355 tysięcy osób.


Drugim największym przebojem miesiąca stanie się prawdopodobnie animacja "Krudowie". Tym razem produkcję studia Dreamworks obejrzało 42 855 osób. Po 3 tygodniach film ma już na koncie 333 tysięcy widzów.


Z premierowych tytułów w czołówce znalazło się jeszcze "Panaceum". Thriller Stevena Soderbergha z gwiazdami w obsadzie (Jude Law, Rooney Mara, Catherine Zeta-Jones, Channing Tatum) nie podbije polskich kin. Na starcie przeciętne 23 070 widzów.


Ostatnim filmem, który zgromadził powyżej 10 tysięcy widzów jest "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego. Komediodramat obejrzało jeszcze 11 030 osób. W sumie, na koncie filmu znajduje się skromne 45 tysięcy widzów.


Pozostałe filmy premierowe zgromadziły śladowe ilości widzów: "7 dni w Hawanie" obejrzało 1 678 osób; „Żywie Biełaruś!” Krzysztofa Łukaszewicza postanowiło obejrzeć 908 widzów; natomiast "Sekret" Przemysława Wojcieszka na 6 kopiach przyciągnął zaledwie 79 widzów…


Premiery od najbliższego piątku: thriller z Gerardem Butlerem „Olimp w ogniu”; słynny „Jurassic Park” w wersji 3D; dramat austriacko-bułgarski „Droga do Hiszpanii”; komediodramat włosko-francuski „Reality”.

Paweł Zwoliński
Portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  12.12.2013
Zobacz również
Czarny koń młodego kina poszukiwany
Startują Animocje 2013
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll