PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wśród marcowych premier DVD wielbiciele kina artystycznego i niezależnego znajdą dwa tytuły, których nie można przegapić: "Miłość" oraz "Bestie z południowych krain".

"Miłość" Michaela Hanekego, jeden z najgłośniejszych filmów ubiegłego roku, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes i Złotym Globem, a przed kilkoma dniami Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego oraz pięcioma Cezarami, zadebiutuje na DVD już 14 marca.Fot. Gutek Film

Głównymi bohaterami tej niezwykłej opowieści o sile miłości, czułości i poświęceniu są Georges (Jean-Louis Trintignant) i Anne (nominowana za tę rolę do Oscara Emmanuelle Riva), małżeństwo muzyków w podeszłym wieku. Ich córka (Isabelle Huppert) mieszka z rodziną za granicą. Pewnego dnia Anne przechodzi silny atak, w wyniku którego jej stan zdrowia dramatycznie się pogarsza. Więzy uczuciowe od tylu lat łączące parę zostają wystawione na ciężką próbę.

Dwa tygodnie później – 28 marca – pojawią się na DVD także "Bestie z południowych krain", jedna z największych filmowych sensacji 2012 roku. Niezależny film, który otrzymał główną nagrodę na festiwalu w Sundance, Złotą Kamerę w Cannes zakończył fantastyczny dla siebie rok z 4 nominacjami do Oscara (za najlepszy film, reżyserię, scenariusz adaptowany i główną rolę żeńską dla 8-letniej Quvenzhané Wallis).

Główną bohaterką "Bestii z południowych krain" jest sześcioletnia Hushpuppy. Żyje ona w zapomnianej, odciętej od świata buntowniczej społeczności. Otaczający ją świat dziewczynka postrzega jako delikatną strukturę pełną żywych, oddychających, wzrastających i wpływających na siebie rzeczy.  Kiedy więc największy od stuleci sztorm spada na miasto, Hushpuppy wie, że naturalny porządek wszystkiego, co dla niej ważne zostaje zachwiany. Zdeterminowana by naprawić walącą się strukturę świata, ocalić chorego ojca i uratować tonący dom, mała bohaterka swoją siłę i niezwykłą mądrość przeciwstawi nadciągającemu niebezpieczeństwu.

Dodatkowo na płycie z "Bestiami z południowych krain" znajdą się wywiady z aktorami i twórcami filmu.

DR
Gutek Film
Ostatnia aktualizacja:  1.03.2013
Zobacz również
Powstanie film o twórcy rosyjskiego programu kosmicznego
Kino Sylwestra Chęcińskiego w Centrum Edukacyjnym IPN
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll