PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Grzegorz Zariczny - autor filmu "Gwizdek", który wygrał właśnie konkurs krótkometrażowych filmów dokumentalnych na prestiżowym Sundance Film Festival dotarł już do Park City i na gorąco odniósł się do otrzymanej nagrody.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że ciężka praca jaką włożyłem w ten film razem z przyjaciółmi została zauważona! Liczę, że ta nagroda pomoże nie tylko mnie, ale sprawi, że w Polsce zwróci się większą uwagę na film dokumentalny, że będzie tych filmów powstawało więcej i że będzie łatwiej pozyskać na nie pieniądze - powiedział.


Grzegorz Zariczny, fot. Studio Munka

Nagroda dla filmu "Gwizdek" to kolejny sukces Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. - W Studiu Munka staramy się realizować najciekawsze pomysły, które wybieramy w drodze konkursu. Ich autorom, młodym filmowcom stawiającym swoje pierwsze kroki, dajemy maksimum wolności i pozwalamy uczyć się na własnych błędach. Dzięki takiemu podejściu programy Studia Munka - „30 Minut”, „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja” - przynoszą tak znakomite efekty jak dokument Grzegorza Zaricznego "Gwizdek" - skomentował nagrodę Jacek Bromski, Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

- Grzesiek sam był kiedyś sędzią piłkarskim, więc ten temat był mu bliski. Znaliśmy się wcześniej i to na pewno pozwoliło mi przełamać tremę przed kamerą, którą miałem na początku zdjęć. Potem już się oswoiłem z ekipą, z którą naprawdę dobrze się współpracowało. W filmie "Gwizdek" pokazana jest normalność, fragment  życia trzydziestolatka mieszkającego w Polsce, wkraczającego w dorosłe życie, stojącego przed różnymi wyborami. To bardzo uniwersalne problemy zrozumiałe pod każdą szerokością geograficzną i chyba dlatego ten film się podoba, bo widzowie mogą identyfikować się z jego bohaterem - uważa, sportretowany w filmie "Gwizdek", Marcin Batko.
RP
SFP / portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  23.01.2013
Zobacz również
Krytycy filmowi wspominają Lucynę Winnicką
Chiny cenzurują "Atlas chmur"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll