PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Michał Żebrowski opowiada o roli warszawskiego policjanta we wchodzącym w piątek do kin filmie Eugeniusza Korina pt. "Sęp".

Thriller "Sęp" w reżyserii Eugeniusza Korina, wchodzi do kin w najbliższy piątek. Korin jest dyrektorem artystycznym stołecznego Teatru 6.piętro, w którym dyrektorem naczelnym jest Michał Żebrowski.


Michał Żebrowski jako tytułowy "Sęp". Fot. ITI Cinema.

- Uważam, że każdy rasowy aktor filmowy powinien mieć w dorobku rolę w filmie sensacyjnym. Wcześniej miałem propozycje pracy przy tego rodzaju produkcjach. Zgodziłem się jednak dopiero wtedy, gdy udział w swoim filmie zaproponował mi Eugeniusz Korin, ceniony reżyser teatralny - opowiada Michał Żebrowski.


Eugeniusz Korin (w środku) na planie filmowym "Sępa". Fot. ITI Cinema.

- Początkowo sceptycznie odnosiłem się do takiego planu, że wybitny reżyser teatralny będzie debiutował w kinie filmem sensacyjnym. Zmieniłem zdanie, gdy przeczytałem scenariusz "Sępa", który dał mi Eugeniusz Korin. Do udziału w tym filmie przekonała mnie także plejada świetnych aktorów, pojawiających się na ekranie - dodał aktor.

Kiedy nagle, bez śladu, zaczynają znikać ludzie, śledztwo w tej sprawie przydzielone zostaje Sępowi (Żebrowski). Aleksander Wolin, czyli Sęp, jest samotnikiem zbudowanym z kontrastów, wydaje się pozbawiony uczuć. Policjant nie potrafi pogodzić się ze światem, w którym zło rozdaje karty. - Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Do czasu, gdy poznaje Nataszę, kobietę inną niż te, które spotykał wcześniej. Sęp rozpocznie niebezpieczną grę z przeciwnikiem wyprzedzającym go wciąż o krok. Odkryje świat, w którym ludzie prowadzą podwójne życie - czytamy w opisie tej historii.


Michał Żebrowski i Anna Przybylska w "Sępie". Fot. ITI Cinema.

W postać Nataszy wcieliła się Anna Przybylska. - Kobieta ideał. Mądra, bezpośrednia, uczciwa, bardzo kobieca w  sposobie bycia, a jednocześnie zdecydowana w decyzjach i niezależna w sądach. Ma sporo męskich cech i tyle samo zmysłowości oraz sex appealu; nieprzeciętnie inteligentna; pracuje jako trenerka kickboxingu - tak opisują tę postać twórcy thrillera. Do pomocy Wolinowi przydzielony zostaje partner, Robaczewski (Paweł Małaszyński), do obowiązków i rygorów służby w policji podchodzący - demonstracyjnie - z dezynwolturą. Ważną rolę w tej historii odgrywa również Bożek (Daniel Olbrychski), doświadczony oficer śledczy, przyjaciel Sępa, wspierający go w działaniach. Dla Bożka, który przeszedł wszystkie szczeble policyjnej kariery, służba jest sensem życia, a walka z przestępcami celem.


Daniel Olbrychski w "Sępie". Fot. ITI Cinema.

W "Sępie" występuje też m.in. Andrzej Grabowski, który zagrał gangstera. - To świetna produkcja. Historia bardzo dobrze zagrana, wyreżyserowana, sfotografowana, z doskonałą muzyką. Ten film na pewno namiesza w polskiej kinematografii" - powiedział o "Sępie" Grabowski.

W obsadzie są też m.in.: Mirosław Baka i Andrzej Seweryn. Autorem zdjęć do filmu jest Arkadiusz Tomiak. Na ścieżce dźwiękowej "Sępa" znalazły się utwory popularnego brytyjskiego zespołu Archive, znanego w Polsce m.in. dzięki piosence "Again". Muzyka formacji łączy wpływy trip-hopowe z elektroniką, rockiem progresywnym i muzyką poważną. Zespół debiutował w 1996 r. albumem "Londinium". Od tamtej pory nagrał jeszcze siedem płyt, ostatni - "With Us Until You're Dead" - w 2012 r.

MZ
PAP
Ostatnia aktualizacja:  10.01.2013
Zobacz również
Hoffman w Budapeszcie
Film Soderberga "zbyt gejowski" dla Hollywood
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll