PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  18.10.2012
Siedem filmów będzie miało swoje premiery 19 października. W tym jeden polski.

Trzymający w napięciu, nowocześnie skonstruowany wojenny thriller Marcina Krzyształowicza"Obława" to zrealizowana na serio, z poszanowaniem realiów historycznych, polska wariacja na temat „Bękartów wojny” Quentina Tarantino. Jak zaznaczają twórcy, skomplikowana intryga ukazuje prawdziwe oblicze okupacji z perspektywy partyzanta, który zmaga się nie tylko z Niemcami, ale także zdrajcami w polskich szeregach i - co najtrudniejsze - własną, mroczną przeszłością. W rolach głównych Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz i Weronika Rosati.


Kadr z filmu "Obława", fot. Skorpion Arte


- Ten film zrodził się z pragnienia wiary w prawdziwą miłość, z chęci podtrzymania wiary w miłość z mojej strony. Chciałem zrobić coś romantycznego, a zarazem mocnego, nieomal magicznego. Postanowiłem wyjść od realistycznej opowieści i poflirtować z nadprzyrodzonymi rzeczami…- tymi słowami swój film opisał reżyser Jean-Marc Vallée. "Café de Flore" to opowieść o miłości i ludziach rozdzielonych przez czas i miejsce, ale połączonych w sposób głęboki i tajemniczy. Atmosferyczny, fantastyczny, tragiczny i niosący nadzieję film jest kroniką losów Jacqueline (Vanessa Paradis), młodej matki, wychowującej syna z zespołem Downa w latach 60. w Paryżu, i Antoine’a (Kevin Parent), niedawno rozwiedzionego popularnego DJ-a, mieszkającego współcześnie w Montrealu. Tym, co łączy te dwie historie, jest miłość – pełna euforii, obsesyjna, tragiczna, młodzieńcza i ponadczasowa.
 
Kadr z filmu "Café de Flore", fot. Vivarto

W życiu Nathalie (Audrey Tatou) i François (Pio Marmai) wszystko układało się jak w bajce. Byli młodzi i piękni, mieli dobrą pracę. Miłość, choć nie bez pomocy soku morelowego, poraziła ich jak grom. Ślub, pośród płatków śniegu, miał być jedyne wstępem do długiego i szczęśliwego życia. Marzenia prysły wraz z nagłą i niespodziewaną śmiercią François. Nie mogąc stawić czoła żalowi, smutkowi i gniewowi Nathalie rzuciła się w wir pracy. Minęły trzy lata i nic nie wskazywało, że w życiu dziewczyny może się coś zmienić. Pewnego dnia, w biurze pojawia się łysiejący, szczerzący w uśmiechu zęby Marcus (François Damiens), Szwed ubrany w beżowy sweter po dziadku. Dla kaprysu Nathalie całuje go. Marcus natychmiast zadurza się w niej. Ale to dopiero początek romantycznej historii, która wiele namiesza w życiu Francuzki i Szweda. Łącząca ich relacja służbowa z pewnością niczego nie ułatwi. "Delikatność" wyreżyserowali David i Stéphane Foenkinos.


Kadr z filmu "Delikatność", fot. SPInka

"Samsara" to rodzaj półtoragodzinnej etiudy filmowej, nakręconej na taśmie 70mm o wyjątkowej jakości wizualnej.  To podróż przez dziką przyrodę, starożytne cywilizacje do współczesności. Ron Fricke z premedytacją kontrastuje przyrodę, zabytki, dokonania starożytnych kultur z współczesnym światem konsumpcjonizmu, by pokazać jego małość wobec tego, co ludzkość i natura zdążyły osiągnąć w przeszłości.
Muzykę do filmu skomponowała Lisa Gerrard z legendarnego zespołu Dead Can Dance.


Kadr z filmu "Sasmara", fot. Hagi

Czworo ludzi spotyka się na życiowym zakręcie. Są bezrobotni i spłukani, ale mogą na siebie liczyć. Mo (Jasmin Riggins) to kleptomanka, która niczego się nie boi. Albert (Gary Maitland) nie wie, w którym roku żyje, ale potrafi błysnąć genialnym pomysłem. Robbie (Paul Brannigan) ma wrażliwy węch i głowę na karku, a Rhino (William Ruane) poczucie humoru, które rozbroi każdego. Razem mogą wszystko. Czeka na nich najdroższa whisky na świecie, szkocki kilt i przygoda, której długo nie zapomną.  "Whisky dla aniołów", najnowszy film Kena Loacha, stał się objawieniem tegorocznego festiwalu w Cannes. Ku zaskoczeniu publiczności, klasyk brytyjskiego kina społecznego tym razem zaprezentował komedię. Film został znakomicie przyjęty i uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury.


Kadr z filmu "Whisky dla aniołów", fot. Best Film

Kolejna odsłona kultowej serii. Spokój w podmiejskim domu jest tylko pozorny. Minęło 6 lat od chwili, gdy w niewytłumaczalny sposób z tego domu zniknęli jego mieszkańcy. Ale przekleństwo, ciążące nad okolicą, nie zniknęło wraz z nimi. Oto nowa historia i nowa rodzina, prowadząca normalne życie. Tyle tylko, że ich nowi sąsiedzi są jacyś... inni. W dodatku od czasu, gdy się wprowadzili, zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Ale to, że światła się zapalają i gasną, że słychać jakieś dziwne odgłosy, to nic. Bo dopiero kiedy nadchodzi noc, budzą się prawdziwe demony... "Paranormal Activity 4" wyreżyserowali Henry Joost i Ariel Schulman. W rolach głównych Katie Featherston, Brady Allen, Matt Shively.



Twórcy "Matrix Reaktywacja" i "Resident Evil: Zagłada" połączyli siły tworząc thriller dla widzów o naprawdę mocnych nerwach! Może się wydawać, że tylko kąpiel w oceanie naraża na rozszarpanie przez rekina. Nic bardziej mylnego. Grupa ludzi po przejściu fali tsunami zostaje uwięziona w zalanym supermarkecie. Szybko okazuje się, że nie są tam sami…  "W szczękach rekina 3D”Kimble Rendalla to film dla wszystkich kochających ekstremalne przeżycia w kinie.


Kadr z filmu "W szczękach rekina 3D", fot. ITI Cinema

Ostatnia aktualizacja:  18.10.2012
Zobacz również
Robert Pattinson dołączy do Carey Mulligan
WFF: Smaki młodości. Konkurs 1-2.
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll