PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W programie 56. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Londynie znalazł się najnowszy obraz Andrzeja Jakimowskiego, "Imagine". Organizatorzy właśnie przedstawili program imprezy.

Głównym bohaterem filmu jest Ian (Edward Hogg), instruktora osób niewidomych, który prowadzi zajęcia z pacjentami prestiżowej kliniki okulistycznej. Opiekun uczy swoich podopiecznych orientowania się w przestrzeni. Jedna z metod, której używa, polega na echolokacji. Obiektem szczególnego zainteresowania nauczyciela staje się młoda Ewa (Alexandra Maria Lara), wrażliwa i zamknięta w sobie pacjentka. Ian, sam niewidzący, postanawia wyprowadzić ją poza klinikę. Ich polem doświadczalnym staną się piękne i niebezpieczne ulice Lizbony.


Kadr z filmu "Imagine", fot. BFI (materiały prasowe festiwalu)

Andrzej Jakimowski wyreżyserował obraz na podstawie własnego scenariusza. Światowa premiera "Imagine", koprodukcji polsko-francusko-portugalskiej, odbędzie się na festiwalu w Toronto.

Twórca znany jest już publiczności międzynarodowej. Jego "Sztuczki" podbiły wiele prestiżowych imprez filmowych w różnych zakątkach globu. O "Imagine" organizatorzy Londyńskiego Festiwalu Filmowego napisali: "Podobnie jak w 'Sztuczkach', tło opowieści jest słoneczne i liryczne, ale film opiera się również na dźwięku, który pełni funkcję estetyczną, ale staje się też integralną częścią tematu opowieści. Hogg i Lara swoja charyzmą dopełniają tego niezwykle wrażliwego dzieła".

Londyński Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 10-21 października. W programie znajdzie się ponad 200 produkcji z 68 krajów. Widzowie będą mogli obejrzeć wiele dzieł artystycznych, ale również komercyjnych. Zapowiedziano m.in. premiery "Frankenweenie" Tima Burtona, "Great Expectations" Mike'a Newella,"Operacji Argo" Bena Afflecka, "Quartet" Dustina Hoffmana, "Miłości" Michaela Haneke, "Za wzgórzami" Cristiana Mungiu oraz "A Liar’s Autobiography" o Grahamie Chapmanie.

DR
BFI
Ostatnia aktualizacja:  6.09.2012
Zobacz również
Rusza II edycja festiwalu "Hommage à Kieślowski”
Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w Kinie Praha
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll