PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Konkurs dla młodych teoretyków filmu trwa do 23 lipca. Wysyłając dwie recenzje najnowszych polskich filmów, można wygrać Mistrzowski Kurs Krytyki Filmowej – tygodniowy warsztat, który podczas Koszalińskiego Festiwalu „Młodzi i Film” poprowadzi Andrzej Kołodyński.

Konkurs skierowany jest do wszystkich pełnoletnich osób, które nie skończyły jeszcze trzydziestu lat, a które interesują się filmem i chcą o nim pisać. Aby przystąpić do Konkursu, należy przesłać dwie recenzje dwóch różnych polskich filmów, które miały swoją premierę w latach 2011-2012. Wymagana jest następująca objętość recenzji: pierwsza z nich – krótka, do 1500 znaków, druga – obszerna, od 3000 do 5000 znaków. Recenzje oceni profesjonalne Jury pod przewodnictwem Bożeny Janickiej w składzie: Iwona Cegiełkówna, Anna Wróblewska, Anna Maliszewska i Andrzej Kołodyński.Troje autorów najlepszych recenzji wyjedzie na Mistrzowski Kurs Krytyki Filmowej, który odbędzie się podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w dniach 10-15 września 2012. Pod okiem Prowadzącego, uczestnicy kursu przygotują recenzje filmów konkursowych, które będą na bieżąco publikowane na stronach festiwalu. System pracy podczas Kursu, opierający się na pisaniu recenzji bezpośrednio po filmie, oraz szybkim ich publikowaniu, ma na celu jak najlepsze oddanie sposobu pracy zawodowej krytyka filmowego.

Kurs jest jednocześnie drugim etapem Konkursu, podczas którego wyłoniony zostanie jego zwycięzca, który otrzyma dodatkowo nagrodę pieniężną. Dwóm pozostałym Uczestnikom Kursu zostaną przyznane wyróżnienia, za które również zostały przewidziane nagrody pieniężne.

Uczestnikom Kursu dojazd i zakwaterowanie w Koszalinie zapewnia Organizator – Studio Munka, działajace przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Konkurs realizowany jest dzięki dofinansowaniu PISF, w ramach Programu Operacyjnego "Edukacja i upowszechnianie kultury filmowej". Patronat medialny nad Konkursem objęło TVP2.

więcej informacji>>>GU
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  9.07.2012
Zobacz również
Spór o Camerimage i EC1 trwa
Polska podpisała umowę o koprodukcji z Indiami
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll