PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Warszawska Szkoła Filmowa, założona w 2004 roku przez Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindę, przechodzi prawdziwą rewolucję. Od zeszłego roku działa jako szkoła wyższa, kształcąc w systemie licencjackim na kierunku reżyserii,   montażu i organizacji produkcji. Od roku 2012/2013 Szkoła rozpoczyna naukę na studiach wyższych na kierunkach: aktorstwo, operatorstwo i zupełnie nowa rzecz – filmoznawstwo praktyczne.

 Po raz pierwszy  w Polsce będzie można zostać aktorem z wyższym wykształceniem artystycznym już po trzech latach kształcenia, co w przypadku tego zawodu jest niezwykle istotne.  - Studenci odbiorą klasyczne wykształcenie w zakresie aktorstwa filmowego i telewizyjnego wzbogacone o wiedzę i umiejętności dotyczące nowych mediów – zapewniają przedstawiciele WSF.


Zajęcia w WSF, fot. www.szkolafilmowa.pl

Z kolei Obraz Multimedialny to kierunek, którego celem jest przygotowanie studentów do pracy w charakterze operatora obrazu. Absolwent będzie przygotowany do pracy zarówno w przestrzeni rzeczywistej (plan filmowy, studio telewizyjne, studio fotograficzne) jak i wirtualnej (efekty komputerowe, animacja, multimedia). Wykładowcami  kierunku są m.in. Andrzej Ramlau, Bogdan Dziworski, Piotr Wojtowicz, Andrzej Jaroszewicz. 

Filmoznawstwo Praktyczne to jedyny filmoznawczy kierunek w Polsce, który nastawiony jest na kształcenie praktyczne. Propozycja Warszawskiej Szkoły Filmowej adresowana jest do osób, które chcą połączyć wykształcenie kulturoznawcze i filmoznawcze z opanowaniem  umiejętności praktycznych. - Nabyte umiejętności mają szerokie zastosowanie we współczesnym świecie mediów, kinematografii i w szeroko rozumianych sektorach kreatywnych. Stanowią także przepustkę do dalszych studiów filmowych, z kierunkiem reżyserii na czele – mówią pomysłodawcy kierunku.


Siedziba Warszawskiej Szkoły Filmowej w postindustrialnym budynku dawnych warsztatów samochodowych przy ulicy Generała Zajączka, fot. www.szkolafilmowa.pl

W ciągu trzech lat studiów studenci  poznają historię filmu, kierunki rozwoju kina współczesnego, teorię filmu. Jednocześnie, pod okiem praktyków kina, będą pisać scenariusze i kręcić własne filmy. Studia te odbywają się w ramach kierunku reżyserii, a absolwenci licencjackich studiów na tym kierunku nabierają umiejętności kwalifikujących do pracy na profesjonalnych planach filmowych w charakterze asystenta reżysera, II reżysera lub reżysera krótkich form filmowych. - Znajomość zasad scenariopisarstwa, narracji, reżyserii, techniki filmowej, pracy z aktorem, montażu i udźwiękowienia da naszym absolwentom nie tylko większe szanse zawodowe, ale także większą wiarygodność – będą pisać i mówić o tym, z czym sami zmagali się jako początkujący twórcy filmowi – tłumaczą pomysł przedstawiciele Szkoły. W przygotowaniu programu kierunku uczestniczył  Andrzej Kołodyński, Rektor Szkoły i redaktor naczelny „Kina”.


  Fot. WSF

Anna Wróblewska
Ostatnia aktualizacja:  2.04.2012
Zobacz również
Guru scenarzystów w Gdyni
Komisja Europejska prosi filmowców o opinie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll