PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W skład jury konkursu scenariuszowego SCRIPT PRO 2012 weszli: Joanna Krauze (konsultant scenariuszowy, wykładowca), Leszek Dawid (reżyser i scenarzysta), Jacek Fuksiewicz (krytyk filmowy, doradca Dyrektora PISF ds. literacko-artystycznych), Grzegorz Łoszewski (scenarzysta) oraz Wojciech Szumowski (reżyser, scenarzysta).

Konkurs jest organizowany przez Szkołę Wajdy i Festiwal Off Plus Camera. SCRIPT PRO jest kontynuacją konkursu Hartley-Merrill. Na celu ma on wspieranie scenarzystów na początku ich kariery – zwycięzca otrzyma Nagrodę Główną HBO w wysokości 20 000 PLN, Druga i Trzecia Nagroda wynoszą kolejno: 12 000 PLN i 8 000 PLN. Finaliści Konkursu SCRIPT PRO 2012 otrzymają stypendia twórcze PISF, dzięki którym będą mieć zapewnione konsultacje scenariuszowe prowadzone przez opiekunów artystycznych ze Szkoły i Studia Wajdy. Dodatkowym bonusem będzie możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w  Script Forum 2012 i roczna prenumerata kwartalnika „Film Pro”. Wręczenie nagród odbędzie się w kwietniu, w Krakowie, podczas V edycji Festiwalu Off Plus Camera. Konkurs organizowany jest od dwudziestu lat, w tym roku po raz drugi pod nową nazwą.

W tym roku liczba zgłoszonych scenariuszy wyniosła aż 250. W pracach komisji selekcyjnej uczestniczyli: Denijal Hasanović (reżyser, scenarzysta), Bartosz Kurowski (dziennikarz, scenarzysta), Adrian Panek (scenarzysta, reżyser), Magda Sendecka (dziennikarka i krytyk filmowy), Maciej Sobieszczański (scenarzysta, reżyser), Michał Walczak (dramatopisarz, reżyser) oraz Maria Wojtyszko (scenarzystka). 


Logo Script Pro 2012, fot. Szkoła Wajdy

Joanna Krauze

Wykonawca i konsultant scenariuszowy w Szkole Wajdy. Wcześniej – specjalistka do spraw literackich Studia Filmowego "Dom" oraz wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 

Leszek Dawid
Reżyser, scenarzysta. Ukończył studia na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Autor wielu krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych (m.in. "Moje miejsce" i "Bar na Victorii") nagradzanych na licznych festiwalach. Nominowany do Paszportu Polityki za rok 2004. Stypendysta i członek Junge Akademie der Kunste w Berlinie, stypendysta Funduszu Scenariuszowego im. Andrzeja Munka oraz Fundacji Nipkow w Berlinie. Wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi. Jego pełnometrażowy debiut fabularny to "Ki". Obecnie kończy prace nad filmem fabularnym o legendarnym składzie hip hopowym – Paktofonika.

 Jacek Fuksiewicz
Krytyk filmowy; doradca Dyrektora PISF ds. literacko-artystycznych. Współpracował z wieloma czasopismami, (m.in. "Kino", "Dialog" i "Film"), wykładał w Studium Scenariuszowym na PWSFTviT w Łodzi. W latach 1965-81 był pracownikiem TVP jako, m.in. redaktor w Redakcji Publicystyki Kulturalnej, naczelny Redakcji Filmowej. Od roku 1984 do 1994 przebywał za granicą – był profesorem na Loyola University w Nowym Orleanie; pracował jako wykładowca i ekspert w Mediolanie i Paryżu. Do Polski wrócił w 1994 roku i został dyrektorem Canal+ Film. Od 2005 roku pracuje w PISF jako Pełnomocnik Dyrektora.

Grzegorz Łoszewski
Z wykształcenia teolog, oprócz tego studiował filozofię i historię sztuki. Od 1995 roku rozpoczął współpracę z Akson Studio, Studio A oraz z zespołami filmowymi: Perspektywa, Oko i Dom. Twórca scenariuszy do m.in.: "Nocy Świętego Mikołaja", reż. J. Kondratiuk, "Komornika" reż. F. Falk, "Stygmatyczka"  reż. W. Nowak. Oprócz tego ma na swoim koncie kilkanaście adaptacji dla Teatru TV, liczne adaptacje formatów TV. Wykładowca scenariopisarstwa w szkołach filmowych w Łodzi i Gdyni.

Wojciech Szumowski
Ukończył PWSFTViT w Łodzi. Reżyser, scenarzysta, producent. Autor kilkudziesięciu filmów dokumentalnych i seriali: m.in. "Powrót do Europy", "Kraina złudzeń", "W szpitalu wielkim jak świat", "W mrocznym kręgu", "Ludzie w drodze", "Pierwszy krzyk", "Aniołki", "Taśmy grozy", "Whiteout. Wyprawa poza cień", "Kapelan", "Niepokorny", "Buntownicy", "Ocaleni". Zdobywca nagród w Polsce i zagranicą. Pomaga w zawodowym starcie młodym reżyserom. Niezależny. Obecnie współpracuje z festiwalem Off Plus Camera.


SP
Szkoła Wajdy
Ostatnia aktualizacja:  26.03.2012
Zobacz również
Otwarte seminarium "Pozytywne zarządzanie"
Szkolenie z wypełniania wniosków do Programu MEDIA DEVELOPMENT
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll