PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W Krakowie rozpoczął się nabór wniosków do IV Konkursu na Wspieranie  Produkcji Filmowej, organizowanego przez Województwo Małopolskie, Miasto Kraków oraz Krakowskie  Biuro Festiwalowe będące operatorem Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie.

Termin składania wniosków upływa 30 marca. Do podziału jest 1,5 miliona złotych -informuje Krakowskie Biuro Festiwalowe.  Jak poprzednio, Kraków wesprze realizację nagrodzonych produkcji nie tylko finansowo, ale także logistycznie, m.in. przy organizacji pracy na planie oraz zapewnieniu pozwoleń niezbędnych do  rozpoczęcia zdjęć.Celem konkursu, realizowanego ze środków Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie, jest  wspieranie produkcji filmowych związanych z Krakowem i Małopolską. W zamierzeniach organizatorów  konkursu projekty te mogą przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu, a także do podkreślania jego pozytywnego wizerunku.

Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest związanie produkcji z województwem małopolskim lub  miastem Kraków, zarówno poprzez tematykę, jak i twórców, a przede wszystkim poprzez miejsce  realizacji filmu.

Warunki takie spełnili m.in. zeszłoroczni laureaci konkursu. Marcin Koszałka jeszcze do końca  kwietnia będzie realizował zdjęcia do filmu dokumentalnego "Zabójca z lubieżności", w listopadzie 2011 Jacek Borcuch zakończył zdjęcia do filmu pod roboczym tytułem "Chwile nielotne", a w styczniu  tego roku Marcin Krzyształowicz zakończył zdjęcia do "Obławy".

Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć wniosek w dwóch formach: elektronicznej i pisemnej. Aktualny formularz wniosku oraz więcej informacji dotyczących prawidłowego wypełnienia wniosku są dostępne na: www.film-commission.pl. Wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy złożyć w siedzibie Krakowskiego Biura Festiwalowego przy ul. Olszańskiej 7, 31-513, Kraków, w godzinach 9:00 – 16:00. Za termin złożenia wniosku uważa się datę i godzinę jego wpływu do siedziby Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie utworzono dzięki współpracy Województwa Małopolskiego, Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego.

EJ
PAP/KBF
Ostatnia aktualizacja:  9.03.2012
Zobacz również
PISF przyznał dofinansowanie na produkcję dokumentów
PISF podjął decyzję w sprawie produkcji filmów animowanych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll