PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Trwa nabór prac na Konkurs Scenariuszowy SCRIPT PRO 2012. Zgłoszenia należy przysyłać do 15 stycznia 2012. W regulaminie tegorocznej edycji konkursy znalazło się kilka zmian.

Ze względu na duże zainteresowanie konkursem, przypominamy kilka najważniejszych informacji. Warto podkreślić, że wygrana w tym akurat konkursie bardzo często przekłada się na realizację projektu.Plakat Script Pro 2011

SCRIPT PRO jest kontynuacją dobrze znanego konkursu Hartley-Merrill, jego głównym zadaniem jest wspieranie scenarzystów na początku kariery. Konkurs organizowany jest od dwudziestu lat, w tym roku po raz drugi pod nową nazwą. Finaliści Konkursu SCRIPT PRO 2012 otrzymają stypendia ufundowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz będą mieli zapewnione konsultacje scenariuszowe prowadzone przez konsultantów scenariuszowych ze Szkoły i Studia Wajdy. Ponadto finaliści będą mogli bezpłatnie wziąć udział w Script Forum 2012 i otrzymają roczną prenumeratę kwartalnika „Film Pro”.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem konkursem i dużą ilością nadesłanych zgłoszeń podczas zeszłorocznej edycji, w tym roku organizatorzy po raz pierwszy postanowili wprowadzić opłatę za uczestnictwo w wysokości 50 zł, która zostanie przeznaczona na ocenę prac.

Najważniejsze zasady zgłaszania prac:
- konkurs dotyczy scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych
- konkurs adresowany jest do debiutantów i scenarzystów na początku kariery
- termin składania scenariuszy upływa 15 stycznia 2012 roku (decyduje data stempla pocztowego)
- jeden scenariusz może mieć najwyżej trzech autorów
- konkurs jest dla osób pełnoletnich
- scenariusze muszą być oryginalne – nie adaptacja
- prace konkursowe muszą być podpisane godłem, a dane autora należy dołączyć w osobnej kopercie, również opatrzonej Godłem
- od tegorocznej edycji wprowadzona zostaje opłata w wysokości 50 zł.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępny jest na http://www.scriptpro.pl. Organizatorzy powołają niezależne Jury, złożone z przedstawicieli polskiego przemysłu filmowego, które wyłoni finalistów konkursu i przyzna nagrody.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Szkoła Wajdy oraz Festiwal Off Plus Camera przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i HBO Polska. HBO Polska wsparło konkurs SCRIPT PRO oraz ufundowało Nagrodę Główną w wysokości 20 000 PLN. Drugą Nagrodę w wysokości 12 000 PLN oraz Trzecią Nagrodę wynoszącą 8 000 PLN  ufundował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W poprzednich edycjach Konkursu Hartley-Merrill laury zdobywały teksty, które następnie trafiały na ekrany. Były wśród nich: wielokrotnie nagradzany "Bandyta" Cezarego Harasimowicza; „Stacja” Piotra Wereśniaka, "Komornik" Grzegorza Łoszewskiego, który, wyreżyserowany przez Feliksa Falka, zdobył Złote Lwy w Gdyni w 2005 roku. Kolejne wyreżyserowane tytuły to: "Rozmowy nocą", według nagrodzonego Nagrodą Specjalną PISF scenariusza Karoliny Szymczyk-Majchrzak, "Moja krew" Marcina Wrony (wg scenariusza „Tamagotchi”, którego współautorką jest Grażyna Trela), "Lęk wysokości" Bartka Konopki (wg scenariusza, którego współautorem jest Piotr Borkowski), „Ki” Leszka Dawida wg wyróżnionego w 2007 roku scenariusza Pawła Ferdka. W grudniu br. premierę miał film Anny Jadowskiej pt. "Z miłości", a w marcu 2012 roku na ekrany kin wejdzie reżyserowany przez Leszka Dawida tekst „Jesteś bogiem” Macieja Pisuka.

Konkurs przeznaczony jest dla debiutantów oraz autorów, którzy mają w swoim dorobku nie więcej niż jeden zrealizowany scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego. Organizatorzy zachęcają do proponowania scenariuszy o tematyce uniwersalnej, zawierające wątki kulturowe, związane z krajem lub regionem pochodzenia autora. Organizatorami są: Szkoła Wajdy, która przeprowadza konkurs scenariuszowy już po raz siódmy, oraz stawiający na promocję i wspieranie filmowców Festiwal Off Plus Camera. Koordynatorem konkursu jest Adam Ślesicki. Wręczenie nagród odbędzie się podczas specjalnej gali w trakcie V edycji Festiwalu, w kwietniu, w Krakowie. Konkurs jest wpierany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, HBO Polska oraz Studio Wajdy. Patronami medialnymi są: EMPIK, RMF Classic, tygodnik „Przekrój”, kwartalnik „Film Pro”, stopklatka.pl.


 


WRÓB
Mediadesk Polska, HBO
Ostatnia aktualizacja:  26.03.2012
Zobacz również
Piotr Radziszewski dyrektorem TVP 1
ESoDoc dla ekologów i obrońców praw człowieka
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll