PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W dniach 20-21 października w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach odbędzie się konferencja Miasto w filmie/film w mieście - city placement w produkcji filmowej.

Miasto i film są ze sobą powiązane od początku istnienia sztuki filmowej. Pierwszy zaprezentowany publiczności film 'Wyjście robotników z fabryki Lumiere w Lyonie" to wszak typowo miejski obrazek. Od mrocznego "Metropolis" Fritza Langa po zjawiskową "Antenę" Estebana Sapira, od "Berlina: Symfonii wielkiego miasta" Waltera Ruttmana po "Wkraczając w pustkę" Gaspara Noe film - rzec można - tętni miastem, współgra z jego rytmem, inspiruje się nim.

Również miasto inspiruje się filmem i poddaje się jego działaniu, wykorzystuje jego siłę i potencjał. Przy czym dotyczy to nie tylko sfery czysto artystycznej, ale również tej praktycznej, związanej z produkcją filmową oraz z szerzej pojętym biznesem. City placement - czyli możliwość zareklamowania turystycznych walorów danego miasta - to wszak świetny sposób na ożywienie turystyki i lokalnej gospodarki.

W ramach konferencji MIASTO W FILMIE / FILM W MIEŚCIE - CITY PLACEMENT W PRODUKCJI FILMOWEJ odbędzie się panel ekspercki z zakresu marketingu regionalnego. Wśród zaproszonych referentów znaleźli się: Adam Mikołajczyk z Europejskiego Instytutu Marketingu Miejsc, Magdalena Sroka z Urzędu Miasta Łodzi, przedstawicielstwo Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Rafał Orlicki z Krakowskiego Biura Festiwalowego. Druga część imprezy będzie poświęcona interesującym przykładom współdziałania producenta i samorządu miejskiego. Będą to m.in: "Ojciec Mateusz" - Krzysztof Grabowski z Grupy Filmowej Baltmedia przedstawi szczegóły współpracy z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego, "Uwikłanie", reż. Jacek Bromski - Rafał Orlicki i Wojciech Danowski ze Studia Filmowego Zebra opowiedzą o współpracy z miastem Kraków, "Katyń", reż. Andrzej Wajda - o powstaniu filmu opowie Patryk Przełęcki, "Vicky Cristina Barcelona", reż. Woody Allen - Laia Aubia z Parallel40 i Barcelona-Catalonya Film Commission opowie o współpracy miasta Barcelona i regionu Katalonia , trylogia "Millenium" wg powieści Stiega Larssona - Patrick Sobieski ze Stockholm-Mälardalen Film Commission opowie o wpływie samej powieści oraz powstałych na jej podstawie filmów na współczesny Stockholm, "Lista Schindlera", reż. Steven Spielberg - Paul Moody, który pracował przy produkcji filmu jako location manager, opowie o początkach idei city placementu w Polsce, "Kret", reż. Rafael Lewandowski - Marcin Wierzchosławski, producent filmu, przybliży szczegóły współpracy z miastem Bielsko-Biała.

fot. Centrum Sztuki Filmowej

GU
Media Desk
Ostatnia aktualizacja:  11.10.2011
Zobacz również
Ruszył projekt Film na Horyzoncie
Raport - płatna telewizja w Polsce
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll