PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
6. października w warszawskim kinie Kultura odbędą się bezpłatne warsztaty dla producentów i dystrybutorów, przygotowane z myślą o potrzebach polskiego rynku audiowizualnego.

Warsztaty  pod szyldem European Post-Production Connection  złożone są z trzech bloków, które poprowadzą specjaliści od kina światowego.

Pierwszy blok poświęcony będzie marketingowi filmowemu i poprowadzony zostanie przez Shauna Farringtona z Zealot, firmy o światowym zasięgu, która opracowywała strategie i materiały marketingowe dla filmów takich jak "Samotny mężczyzna", "Była sobie dziewczyna", „Control”, "Persepolis", „Spotkanie” i wielu, wielu innych.  Shaun Farrington opowie o kluczowych elementach, na jakie należy zwrócić uwagę pracując nad plakatem, trailerem czy materiałami festiwalowymi.

Drugi blok to studium przypadku realizacji filmu „Kongres” Ariego Folmana, na podstawie „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema. Ten niezwykle wymagający projekt koprodukowany jest przez 6 krajów; podczas sesji obecni będą producenci z większości z nich: Diana Elbaum (Belgia), Ewa Puszczynska (Polska), Viola Fuegen (Niemcy), Fabian Hannaert (Francja) i Eitan Mansuri (Izrael). Projekt stanowi niezwykle ciekawy przykład post-produkcji projektu realizowanego nie tylko w różnych technikach, ale też w wielu krajach.

Trzecią część wypełnią zagadnienia prawne, w szczególności te, które często towarzyszą fazie post-produkcji filmu – kwestia praw autorskich, wykorzystania wizerunku, cytatów – z naciskiem na zaistnienie ich w przypadku koprodukcji filmowych. Gospodarzami tej części spotkania będą Pierre-Emmanuel Mouthuy z belgijskiej kancelarii Mouthuy Avocats i mecenas Krzysztof Czyżewski z kancelarii adwokackiej Czyżewscy. Spotkanie ma służyć wymianie doświadczeń z rynku europejskiego i polskiego oraz ukazać różnice, zarówno w prawodawstwie, jak i w podejściu do poszczególnych problemów. .


Sala kina Kultura, fot. K. Kiljan / SFP

Warsztaty odbędą się 6. października 2011 roku w godzinach 10.00 – 16.30. Zainteresowani producenci muszą złożyć odpowiednie dokumenty w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych do 28.09.2011.

Warsztaty European Post-Production Connection  powstały z inicjatywy Diany Elbaum i Sebastiena Delloye z belgijskiej firmy Entre Chien et Loup. Tegoroczna edycja EP2C odbędzie się w Warszawie w dniach 4 – 10.10.2011 i realizowana jest przy wsparciu Programu Media Unii Europejskiej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Programu Media Mundus.  Polskim partnerem organizacyjnym EP2C jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, przy wsparciu Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Program wspierany jest również przez Israel Film Fund, Vlaams Audiovisueel Fonds, Wallonie-Bruxelles International, Torino Film Lab i realizowany we współpracy z Rotterdam Lab, Dubai Film Market, Digital Production Challenge, Cinema en Construction, Online Film Financing, Jerusalem Film Festival oraz EAVE.

Więcej informacji: www.ep2c.com, oraz 661 663 768 (Małgorzata Sandecka, EP2C PR&Development)

 
 


WRÓB
Mediadesk
Ostatnia aktualizacja:  26.03.2012
Zobacz również
Jak Penderecki i Greenwood w fabryce snów koncertowali
Międzynarodowe targi audiowizualne
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll