PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  3.08.2013
Szkoła Wajdy ogłosiła nabór na kursy dla osób o zainteresowaniach filmowych. Można aplikować do czterech programów: dokumentalnego Dok Pro, fabularnego Studio Prób, Programu dla Kreatywnych Producentów oraz programu dla scenarzystów SCRIPT.

DOK PRO adresowany jest do absolwentów szkół filmowych i innych artystycznych, filmowców-amatorów, dziennikarzy i fotografików, którzy mają już doświadczenie z realizacją filmów. Sesje mają charakter dialogu: uczestnicy i tutorzy wspólnie zastanawiają się nad najlepszymi rozwiązaniami dla konkretnych projektów filmowych na każdym etapie – od dokumentacji i developmentu, aż po postprodukcję. Stałymi wykładowcami programu są: Vita Żelakaviciute, Marcel Łoziński oraz Jacek Bławut. Rekrutacja do programu trwa do 20 sierpnia 2013.STUDIO PRÓB to roczny, intensywny program reżyserii na poziomie master class (kandydaci muszą więc mieć już doświadczenia twórcze, choć niekoniecznie z dziedziny filmu), mający na celu przygotowanie do realizacji projektów filmów fabularnych zgłoszonych przez uczestników. Program kładzie nacisk na praktykę. Jest modyfikowany i dostosowany do potrzeb uczestników, co w praktyce oznacza indywidualny tok studiów. Stałymi wykładowcami programu są: Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski, Edward Żebrowski, Joanna Krauze, Maciej Sobieszczański, Denijal Hasanovic oraz Udayan Prasad. Rekrutacja do programu trwa do 31 sierpnia 2013.

Program dla Scenarzystów SCRIPT to roczny, intensywny kurs pracy nad scenariuszem.. Uczestnicy, podczas kolejnych sesji odbywających się raz w miesiącu, będą rozwijali swoje pomysły na film, zaczynając od treatmentu a kończąc na gotowym scenariuszu. Oprócz podstawowych sesji, które stanowić będą część praktyczną kursu, uczestnicy wezmą udział w wybranych zajęciach teoretycznych, oraz warsztatach, prowadzonych w ramach pozostałych trzech Programów. Stałymi wykładowcami programu są: Denijal Hasanović, Maciej Sobieszczański, Leszek Dawid i Sławomir Fabicki oraz Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski, Edward Żebrowski i Joanna Krauze. Rekrutacja do programu trwa do 31 sierpnia 2013.

Program dla PRODUCENTÓW KREATYWNYCH adresowany jest do tych, którzy pracując w produkcji filmowej, chcą rozwinąć swoje umiejętności czytania i twórczego analizowania tekstu, a w konsekwencji świadomego pilotowania procesu pracy nad scenariuszem. Stałymi konsultantami i wykładowcami programu są: Andrzej Mellin i Katarzyna Ślesicka (autorzy programu), Ole Wendorff-Oestergaard oraz Anna Wydra. Cykliczne i gościnne zajęcia prowadzą: Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski, Włodzimierz Nowak, Maciej Strzembosz, Maciej Sobieszczański, Milenia Fiedler, Zbigniew Domagalski, Ewa Puszczyńska, Piotr Kobus, Jakub Duszyński oraz eksperci zagraniczni, m.in. Linda Beath, Oliver Schütte, Susan Wendt. Rekrutacja do programu trwa do 31 sierpnia 2013.

Więcej informacji o naborze znajdziecie tutaj...


RP
Wajda School
Ostatnia aktualizacja:  3.08.2013
Zobacz również
Nowe filmozwawstwo w SWPS
Cała Polska Filmowa. Wrocław
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll