PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  23.07.2013
Tak jak w Cannes od lat integralną część filmowego święta stanowią międzynarodowe targi filmowe, tak we Wrocławiu branża spotyka się na Polish Days. Startujący jutro trzydniowy meeting to prezentacja najnowszych polskich produkcji dla organizatorów festiwali i dystrybutorów z całego świata.

Organizowane po raz drugi Polish Days to najważniejsze wydarzenie branżowe MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Ponad 200 profesjonalistów: agentów sprzedaży, dystrybutorów, producentów, selekcjonerów festiwali i kupujących filmy dla  telewizji na zamkniętych dla publiczności i dziennikarzy pokazach ma w tym roku kskluzywny dostęp do sześciu gotowych filmów, dziewięciu "works in progres"  i dwunastu projektów w developmencie. Uczestnicy Polish Days zobaczą, prezentowane już w festiwalowym obiegu, obrazy "Papusza" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze, "Płynące wieżowce" Tomasza Wasilewskiego (nagroda w konkursie “East of West” w Karlowych Warach), nowelowy obraz "Stacja Warszawa" Macieja Cuske, Kacpera Lisowskiego, Nenada Mikovica, Matuesza Rakowicza i Tymona Wyciszkiewicza oraz "Marionetistę" Wiktorii Szymańskiej. A ponadto filmy, które nie miały jeszcze swojej międzynarodowej premiery: dokument "Six Degrees" Bartosza Dombrowskiego i "Jaskółkę" Bartosza Warwasa.


Zeszłoroczne Polish Days, fot. Nowe Horyzonty

W ramach "works in progress" (prezentacji fragmentów filmów będących w produkcji) znalazły się natomiast "Strefa nagości" Urszuli Antoniak, "Pod mocnym aniołem" Wojtka Smarzowskiego, "Jack Strong" Władysława Pasikowskiego, "Czerwony pająk" Marcina Koszałki, a także "Fotograf" Waldemara Krzystka, "Małe Stłuczki" Irka Grzyba i Aleksandry Gowin oraz trzy debiuty fabularne "Kebab i Horoskop" Grzegorza Jaroszuka, "Hardkor Disko" Krzysztofa Skoniecznego i "Performer" Łukasza Rondudy i Macieja Sobieszczańskiego.

Międzynarodowym gościom w formie pitchingu zaprezentowane zostaną m.in. "Miasto44" Jana Komasy, "Łauma" Pawła Borowskiego, "Kamerdyner" Ryszarda Bugajskiego, "Taniec dla psa" Marcina Wrony, "Wszystkie zwierzęta, które są z tobą" Anny Wieczur-Bluszcz, "82" Grzegorza Packa, "Królewicz Olch" Kuby Czekaja, "Ciepło-Zimno" Grzegorza Korczaka, "Zagubieni" Julii Kowalskiej, "Dziennik z wycieczki do Budapesztu" Rafała Kapelińskiego, "Ja, Olga Hepnarova" Tomasza Weinreba i Petra Każdy oraz "Love Express. The Strange Case of Walerian Borowczyk" Kuby Mikurdy.

- Ważne jest wypracowanie ciągłości: najpierw ktoś słyszy o projekcie, a już za rok widzi wczesny etap jego produkcji, i wreszcie, gdy może go poznać w całości, wzrastają szanse, że się nim poważnie zainteresuje. I kiedy dostaje stos DVD, to rozpocznie oglądanie właśnie od filmu znanego z Wrocławia. Nazywam to nowoczesnym networkingiem, czyli zdobywaniem profesjonalnych kontaktów, które przekładają się później na sukces polskiego kina, choćby na międzynarodowych festiwalach filmowych - mówi Jan Naszewski odpowiedzialny na Nowych Horyzontach za wydarzenia branżowe.

Wśród gości, którzy wezmą udział w Polish Days pojawią się agenci sprzedaży tacy jak Films Boutique, LevelK, Memento, MK2, Bankside Films, Trust Nordisk, Intramovies, Urban Distribution, Wide Management, Sixpack i New Europe Film Sales, a także dystrybutorzy: Wild Bunch Aero Films, EYE Film Institute Netherlands, Imagine, Just i Metrodome.

Pojawia się również selekcjonerzy festiwali w: Busan, Cannes (Semaine de la Critique), Rotterdamie, Karlowych Warach, Tribeca, SXSW, Salonikach, Hamburgu, Gothenburgu, Hong Kongu, Cottbus, Go East Wiesbaden, Stambule, Monachium, Seattle, Sztokholmie i Transylwanii. Berlinale będzie reprezentowane przez dyrektora Dietera Kosslicka, selekcjonera Nikolaia Nikitina, a także Christopha Terhechte (Forum) i Floriana Weghorna (Generation).



RP
portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  25.07.2013
Zobacz również
Pierwsze prace Naukowej Biblioteki Audiowizualnej już w sieci
Rosyjska ruletka
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll