PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W tym roku, w ramach siódmej edycji Łódzkiego Funduszu Filmowego, dofinansowanie otrzyma w sumie dziewięć filmów - cztery fabuły, trzy dokumenty i dwie animacje.

W tym roku zaproszenia do podpisania umów z Urzędem Miasta Łodzi otrzymają cztery filmy fabularne:
- „Małe stłuczki” w reżyserii Ireneusza Grzyba i Aleksandry Gowin (produkcja: KOI Studio z siedzibą w Łodzi). Historia o przypadkowym spotkaniu trzech osób, które odmienia życie każdej z nich. Twórcy filmu w niebanalny sposób opowiedzą widzom o głębokich uczuciach, kryjących się w codziennych sprawach.

- „Sąsiady” w reżyserii Grzegorza Królikiewicza (produkcja: Studio Filmowe KADR z siedzibą w Warszawie). Obraz enklawy sąsiedzkiej, zamieszkującej jedną z łódzkich kamienic, koncentrujący się na monologu wewnętrznym poszczególnych postaci. Scenariusz filmu stanowi adaptację opowiadań „Sąsiady” i „Uśpieni”, Adriana Markowskiego.

- „Siostra miłosierdzia” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego (produkcja Opus Film z siedzibą w Łodzi). Rozgrywająca się w latach 60. XX wieku opowieść o nowicjuszce, która przed złożeniem ślubów, konfrontuje się z historią własnej rodziny. Film pokazujący ciekawy fragment historii Polski, a także poruszający tematy uniwersalne i stawiający pytania, na które nie ma jednoznacznych odpowiedzi.

- „Miasto44” w reżyserii Jana Komasy (produkcja: Akson Studio z siedzibą w Warszawie). Film poruszający temat jednego z najbardziej dramatycznych wydarzeń we współczesnej historii Polski - Powstania Warszawskiego. Wydarzenia pokazane zostaną z perspektywy młodych uczestników powstania, ludzi pełnych nadziei i entuzjazmu, którzy znaleźli się w ekstremalnej sytuacji.



Trzy filmy dokumentalne:

- „Uwierzcie w koniec świata” w reżyserii Moniki Pawluczuk (produkcja: Wajda Studio sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie). Historie ludzi przeżywających swoje prywatne „końce świata” ukazane na tle przepowiedni Apokalipsy, która rzekomo miała nastąpić w grudniu 2012 r. Przepowiednia Majów wykorzystana zostaje jako pretekst do przyjrzenia się ludzkim emocjom i zachowaniom w obliczu zmian.

- „Na księżyc i dalej” w reżyserii Jacka Piotra Bławuta (produkcja: Studio Filmowe Rabarbar z siedzibą w Łodzi). Dokument o relacjach rodzinnych i wspólnych marzeniach babci i wnuczka o podróżach, utrzymana w konwencji filmów Georges’a Mélièsa. Pełna ciepła opowieść o przemijaniu, pożegnaniach z bliskimi.

- „Na żywo” w reżyserii Andrzeja Papuzińskiego (produkcja: Studio Filmowe Everest z siedzibą w Łodzi). Film przedstawiający postać pochodzącego z Łodzi artysty działającego w dziedzinie sztuk wizualnych – Michała Batorego. Reżyser „Na żywo”, znany z filmów dokumentalnych, których bohaterami są artyści, tym razem przedstawi proces twórczy wykorzystując innowacyjne technologie filmowe.

Dwa filmy animowane:

- „A Łódź i tak zostanie” w reżyserii Marcina Podolca (produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera z siedzibą w Łodzi).Nostalgiczna podróż po mieście – po zaułkach, blokowiskach, zapomnianych ulicach – staje się pretekstem do pokazania Łodzi jako miejsca z wyjątkowym klimatem.

- „Trzej królowie” w reżyserii Anny Błaszczyk (produkcja: WJT Wojciech Leszczyński z siedzibą w Łodzi).Osnuta wokół biblijnej przypowieści, historia trzech bohaterów, których połączyła podróż do mistycznego celu. 
Decyzja komisji, podjęta została w oparciu o rekomendacje ekspertów, wybitnych twórców filmowych. W roku 2013 projekty oceniali:

Dokładne kwoty dofinansowania zostaną określone po negocjacjach z producentami wyżej wymienionych filmów. Na Łódzki Fundusz Filmowy w tym roku miasto zabezpieczyło 600 tys. złotych brutto.


MZ
ŁFF
Ostatnia aktualizacja:  14.12.2013
Zobacz również
Industry Zone podczas 53. KFF
Zespół filmowy – mit czy ideał?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll