PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  6.09.2011

- Dzisiejsza Dwójka nie chce konkurować ze stacjami komercyjnymi. Stawiamy na jakość, jesteśmy pewni, że widz to doceni -  mówi nowy szef „Dwójki” w wywiadzie dla portalu „Wirtualnemedia.pl”

 

Zdaniem Jerzego Kapuścińskiego telewizja publiczna z natury swojej jest zobligowana do zajmowania się kulturą. -  Przewaga rozrywkowej wizji świata serwowana przez telewizję, pozbawia naszych odbiorców istotnych elementów potrzebnych dla odczuwania przez nich w pełni otaczającej rzeczywistości – mówi dyrektor TVP2 - To jest właśnie główny powód zwrotu w stronę kultury. Poza tym - kiedy czegoś brakuje, trzeba to uzupełnić, dlatego w nowej ramówce Dwójki wyraźniejsza jest rola kultury. fot. SFP

Według Kapuścińskiego poprzednia ramówka Dwójki była zbyt komercyjna. Zwrot ku kulturze nie musi od razu oznaczać likwidacji programów rozrywkowych. „Pytanie na śniadanie”, któremu szefuje Alicja Resich-Modlińska, ma swoją wierną i sporą widownię, zmiana więc dotyczyć ma przede wszystkim formuły programu. Więcej będzie w nim zapowiedzi wydarzeń kulturalnych, premier, imprez i nowości.  - Blok weekendowy raz w miesiącu będzie prowadziła Grażyna Torbicka – zapowiada Kapuściński - Kamil Dąbrowa, Kasia Janowska czy Kazimiera Szczuka, to niektórzy z prowadzących wydania piątkowe. Piątkowe programy będą bowiem w znacznej części nastawione na promocję wydarzeń kulturalnych z całej Polski.
 
Kapuściński zapowiada także zwrot w kierunku młodej, a wręcz dziecięcej widowni. - Proponujemy nowe programy w tym pasmo dla dzieci, którego na antenie nie było od jedenastu lat – mówi szef „Dwójki”. - Uważamy, że trzeba pokazywać i realizować polskie filmy animowane dla dzieci. W żadnej polskiej stacji nie ma programu, w którym dzieci mogłyby zobaczyć najwybitniejszych polskich aktorów recytujących Brzechwę, Makuszyńskiego, czy poznać fantastyczne spektakle teatralne, na przykład takich reżyserów jak Agnieszka Glińska czy Maciej Wojtyszko. Startujemy też z nowym program dla młodzieży. Szukamy innej, młodej widowni, wyjaśnia.

 Jerzy Kapuściński przez 13 lat kierował redakcją artystyczną Dwójki”, był pomysłodawcą m.in. cyklu debiutów „Pokolenie 2000”. Był współzałożycielem i dyrektorem TVP Kultura, a także twórcą i dyrektorem nowej formuły festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie. Był redaktorem i producentem kilkudziesięciu filmów krótkometrażowych, dokumentalnych i fabularnych. Ostatnio był dyrektorem Studia Filmowego „Kadr”, producentem „Rewersu” i „Sali samobójców”.


WRÓB
wirtualnemedia.pl
Ostatnia aktualizacja:  30.07.2012
Zobacz również
O debiutach w Koszalinie
Zbliża się Cartoon Forum w Sopocie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll