PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  18.01.2013
Można już składać wnioski o dofinansowanie z Łódzkiego Funduszu Filmowego. Na wsparcie produkcji filmowych przeznaczono w tym roku z miejskiej kasy 600 tys. zł.

Łódzki Fundusz Filmowy utworzono - jako pierwszy w Polsce - w 2007 roku. Na dofinansowanie z budżetu miasta mogą liczyć projekty realizowane w całości lub w części w Łodzi i regionie, przy wykorzystaniu łódzkich zasobów tj. lokalizacje zdjęciowe czy specjaliści. Twórcy mogą zgłaszać projekty w trzech kategoriach: filmy fabularne, dokumentalne i animowane.Zgłoszone projekty rozpatruje rokrocznie grono ekspertów, wśród których są m.in. reżyserzy, producenci czy scenarzyści. Wnioski oceniane są pod kątem walorów artystycznych, potencjału festiwalowo-frekwencyjnego, powiązania filmu z Łodzią i województwem oraz ekonomiczno-finansowych warunków realizacji produkcji.

Dotąd miasto dofinansowało już wiele produkcji fabularnych, animowanych i dokumentalnych. Wśród nich znalazły się m.in. "Wiosna 1941" Uri Barabasha, "W ciemności" Agnieszki Holland, "Wymyk" Grega Zglińskiego, "Mój rower" Piotra Trzaskalskiego czy "Zabić bobra" Jana Jakuba Kolskiego.

Ubiegły rok był rekordowym w historii działalności Łódź Film Commission, która wsparła filmowców przy niemal 20 projektach. Z jej danych wynika, że w Łodzi i w regionie zrealizowano prawie 290 dni zdjęciowych Miasto przeznaczyło w 2012 roku w sumie 1,5 mln zł na wsparcie seriali telewizyjnych ("Komisarz Alex", "Paradoks") oraz 500 tys. zł na dotacje z Funduszu Filmowego.

Wniosek aplikacyjny i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej Łódź Film Commission (www.lodzfilmcomission.pl). Można je składać w wydziale kultury Urzędu Miasta Łodzi do 28 lutego.


RP
PAP / portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  1.12.2013
Zobacz również
Zgłoś film na Złote Mrówkojady
Casting do nowego filmu Studia Munka
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll