PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Obrazu Filmu Fabularnego, Media Desk Polska oraz Magazynem FilmPRO 26 listopada w ramach jubileuszowego 20. Festiwalu Plus Camerimage 2012 w Bydgoszczy, organizuje seminarium pt. Zwiększenie efektywności produkcji, czyli kreatywna współpraca autora zdjęć i producenta od developmentu po postprodukcję.

Celem seminarium jest zwrócenie uwagi na fakt, że kreatywność nie musi kosztować, a ścisła współpraca producenta z autorem zdjęć, poczynając już od etapu developmentu, na postprodukcji kończąc, przynosi korzyści – także finansowe. Będzie to unikalna okazja do wszechstronnego poznania współczesnego warsztatu pracy filmowca pod kątem kreatywnej współpracy twórcy obrazu z producentem, szczególnie przydatna dla producentów, kierowników produkcji, zagranicznych producentów obecnych na festiwalu, operatorów i reżyserów oraz studentów i dziennikarzy.

Przedmiotem seminarium będzie wybór środków technologicznych, m.in. wybór kamery, który determinuje digital workflow, a w konsekwencji wpływa na finansowe aspekty produkcji. Różne modele pracy (digital workflow) zostaną omówione na podstawie przykładów w odniesieniu do rozmaitych typów produkcji: filmów fabularnych i dokumentalnych, seriali, reklam.

Udział w spotkaniu zapowiedział operator Sławomir Idziak, a także przedstawiciele Studia Orka: Marcin Maciejewski i Marcelina Górka. Seminarium z ramienia PSC prowadził będzie Jarosław Szoda.

Seminarium odbywać się będzie w sali seminaryjnej Opery Nova w Bydgoszczy (ul. Marszałka Focha 5). Początek zaplanowano na godzinę 18.30, a zakończenie około 21.30. Zgłoszenia uczestnictwa można przesyłać na adres: alicja.grawon@kipa.pl lub sekretarz@psc.pl. Udział w seminarium jest bezpłatny w przypadku przesłania zgłoszenia i upoważnia do odebrania wejściówki w biurze festiwalowym w dniu 26.11.2012.

RP
KIPA
Ostatnia aktualizacja:  29.11.2012
Zobacz również
Camerimage ma 20 lat
Legalna Kultura: Więcej niż moda
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll