PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  25.10.2012
Współfinansowana przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej "Obława" w reżyserii Marcina Krzyształowicza ma zagranicznego agenta sprzedaży. Jest nim kanadyjska firma Attraction Films.

Istniejąca od 2003 roku kanadyjska firma Attraction Films (dawniej Delphis Films) ma w swoim katalogu ponad 200 filmów z całego świata, w tym dwa polskie obrazy współfinansowane przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej: "Obławę" Marcina Krzyształowicza i "Moją Australię" Amiego Drozda oraz holenderskiego kandydata do Oscara "Kauwboy" Helmera Boudewijna Koole. Attraction Films specjalizuje się w międzynarodowej sprzedaży i dystrybucji fabuł i dokumentów. Firma została zagranicznym agentem sprzedaży "Obławy" dzięki zaprezentowaniu filmu w Konkursie Głównym na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu.


Kadr z filmu "Obława", Kino Świat

"Obława" to thriller wojenny, w którym Marcin Dorociński - jako egzekutor polskiego ruchu oporu - zmaga się z Niemcami, zdrajcami i - co najtrudniejsze - własną, mroczną przeszłością. Film był inspirowany wojennymi losami Adama Krzyształowicza, kaprala Armii Krajowej pseudonim "Wydra", prywatnie ojca reżysera. W role głównych bohaterów w filmie wcielili się: Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz. Towarzyszą im m. in.: Weronika Rosati, Andrzej Zieliński, Alan Andersz czy Sebastian Stegmann. Autorem zdjęć jest Arkadiusz Tomiak. Scenografię stworzył Grzegorz Skawiński. Producentem obrazu jest Skorpion Arte. "Obława" była współfinansowana przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Film miał polską premierę na 37. Gdynia Film Festival. Był jednym z 12 obrazów pokazywanych w ramach Konkursu Głównego i został uhonorowany Srebrnym Lwem i Nagrodą Stowarzyszenia Kin Studyjnych i Lokalnych, a także nagrodą za montaż dla Adama Kwiatka i Wojciecha Mrówczyńskiego. Międzynarodowa premiera "Obławy" odbyła się podczas 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu, gdzie film Marcin Krzyształowicza brał udział w Konkursie Głównym. "Obława" weszła na ekrany polskich kin 19 października 2012. Polskim dystrybutorem obrazu jest Kino Świat.

Strona Attraction Films: www.delphisfilms.com.

Paulina Bez
Pisf.pl
Ostatnia aktualizacja:  25.10.2012
Zobacz również
Monolith Films będzie miał hity
Documentary Campus Masterschool - nabór na warsztaty
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll