PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Opowiedz swoją historię! Chwyć kamerę, aparat fotograficzny lub telefon komórkowy, wyraź siebie i zostań jednym z bohaterów filmowej opowieści o pokoleniu urodzonych po 1989 roku! Termin upływa 15 października.

Projekt Moje 89 Pokolenie to przedsięwzięcie, którego celem jest stworzenie pierwszego w Polsce crowdsourcingowego filmu dokumentalnego, czyli filmu będącego kolażem materiałów nadesłanych przez młodych filmowców-amatorów. Pomysłodawcą projektu jest obiecujący reżyser młodego pokolenia Paweł Jóźwiak-Rodan, autor obrazów dokumentalnych „Mama, Tata, Bóg i szatan”, "Agnieszki tu nie ma" oraz fabularnego filmu „Osiem9”.„Liczymy na to, że uda nam się połączyć historie poszczególnych bohaterów w jedną opowieść, że emocje, przemyślenia, troski i nadzieje zawarte w ich filmach stworzą obraz pokolenia ludzi urodzonych w nowej Polsce. Dziś, gdy oglądamy materiały dotychczas nadesłane przez młodych filmowców, wiemy już jak trudne to będzie zadanie, z jak różnorodnym i skomplikowanym fenomenem mamy do czynienia. Z drugiej jednak strony, to wyzwanie jest dla nas niesamowitą przygodą. W tych filmach jest prawda i szczerość. Niektóre poruszają, inne bawią lub budzą niepokój, wszystkie razem tworzą niezwykły obraz świata widzianego oczyma młodych ludzi. Wciąż liczymy na więcej. Akcja cały czas trwa. Dziękuję wszystkim młodym twórcom, którzy odważyli się zaprosić nas do swojego świata. Mam tez nadzieję, że do akcji włączą się kolejne osoby i razem narobimy trochę zamieszania, nie tylko w polskiej kinematografii. Zróbmy razem ten film!” – mówi Jóźwiak-Rodan.

Z nadesłanych materiałów powstanie pełnometrażowy film dokumentalny, którego premierę zaplanowano na 2013 rok, podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. W promocję przedsięwzięcia włączyły się wielkie postaci ze świata sztuki i gwiazdy show-businessu. Z entuzjazmem o projekcie wypowiadają się reżyserzy Krzysztof Zanussi i Filip Bajon, do udziału zachęcają również raper Ten Typ Mes i aktorka Anna Mucha. Filmiki promocyjne z ich udziałem oraz inne materiały filmowe stworzone przez organizatorów można obejrzeć w Internecie. Na oficjalnej stronie projektu www.mojepokolenie.pl oraz na współorganizującym przedsięwzięcie portalu filmowym www.millionyou.com można także zapoznać się z zasadami udziału. Za pośrednictwem tych stron uczestnicy mogą również nadsyłać nakręcone przez siebie materiały.

GU
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  18.09.2012
Zobacz również
PISF - konsultacje ws. Programów Operacyjnych
Sławomir Idziak: Jak robić filmy taniej i lepiej
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll